Κυριακή, 04 Φεβρουάριος 2018 12:36

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ: Για το πρώτο διπλό με Ολυμπιάδα η Καλαμάτα ‘80

Να πάρει το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα μακριά από την Τέντα θέλει η Καλαμάτα ‘80 στο σημερινό ντέρμπι ουραγών στον 1ο όμιλο της Γ’ εθνικής μπάσκετ, με αντίπαλο την Ολυμπιάδα, η οποία μετρά μόνο ήττες σε 14 αγωνιστικές!

Η Καλαμάτα ‘80 έχει νικήσει μόνο την αυριανή αντίπαλό της με 77-71 στο ματς του πρώτου γύρου στις 22 Οκτωβρίου και μοιραία βρίσκεται στην προτελευταία θέση. Θεωρητικά είναι το πιο εύκολο ματς για τη Μεσσηνιακή ομάδα μέχρι το τέλος της σεζόν και αν δείξει το πρόσωπο που έδειξε στο α’ ημίχρονο με τον Οίακα Ναυπλίου, θα πανηγυρίσει το διπλό. Θυμίζουμε ότι την περασμένη αγωνιστική η Καλαμάτα ‘κοίταξε στα μάτια για είκοσι λεπτά τον ισχυρό αντίπαλό της (25-18), αλλά στη συνέχεια φάνηκε η μεγάλη διαφορά δυναμικότητας και οι φιλοξενούμενοι έφυγαν νικητές από την Τέντα με 64-45.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ εθνικής μπάσκετ έχει ως εξής: