Δευτέρα, 12 Μάρτιος 2018 17:16

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 49-72: Πάλεψε μόνο για ένα ημίχρονο

Την 18η ήττα σε 19 ματς γνώρισε χθες στην Τέντα η Καλαμάτα ‘80 με 49-72 από τον Απόλλωνα Σμύρνης και παραμένει στην ουρά του 1ου ομίλου της Γ’ εθνικής μπάσκετ, μαζί με την Ολυμπιάδα.

Η Μεσσηνιακή ομάδα πάλεψε ουσιαστικά μόνο για ένα ημίχρονο, καθώς στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν τη διαφορά και έφθασαν εύκολα στη νίκη.

Καθοριστικό ρόλο έπαιξε και η ευστοχία του Απόλλωνα έξω από τη γραμμή των 6.75 (10 τρίποντα).

Διαιτητές: Λαμπίρης-Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα: 15-18, 24-37, 34-57, 49-72

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 (Κορογώνας): Πέτρου, Σκοπέτος 11, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9 (1), Χαντζής, Μπάζιος 9, Πετρόπουλος 2, Βούλγαρης 5, Πατικόπουλος 4, Μέντης, Κατσαρέας 8, Τασόπουλος 1

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 3 (1), Μπίτσικας 20 (4), Πρισκομάτης 13 (3), Λαμπράκης 2, Καραμπάς 15, Δρόσος 3 (1), Ρόφκα, Οικονομόπουλος 12 (1), Ανδρεόπουλος 4, Αγγελόπουλος