Δευτέρα, 23 Απρίλιος 2018 13:56

ΕΣΠΕΡΟΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 90-54: Βαριά ήττα στην Πάτρα

Οπως στο ματς του πρώτου γύρου στην Τέντα, έτσι και χθες στην Πάτρα, ο Εσπερος νίκησε εύκολα την Καλαμάτα ‘80.

Αυτή τη φορά επικράτησε με 90-54 (45-68 το σκορ στο ματς στην Καλαμάτα) και βρίσκεται στην 7η θέση του ομίλου της Γ’ εθνικής. Στον αντίποδα η Μεσσηνιακή ομάδα παραμένει στην τελευταία θέση μαζί με την Ολυμπιάδα, που είναι η μόνη ομάδα που έχει κερδίσει στο πρωτάθλημα.

Ο ανώτερος Εσπερος έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 25-16 και πήγε στο ημίχρονο με διαφορά 20 πόντων (49-29).

Ετσι το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους Πατρινούς να ανοίγουν στο τελευταίο δεκάλεπτο τη διαφορά.

Διαιτητές: Ασημακάκη-Μπιτσιντζάνος

Δεκάλεπτα: 25-16, 49-29, 66-48, 90-54

ΕΣΠΕΡΟΣ (Δεράος): Γιαλλελής 9 (1), Φραντζής 25 (4), Σερέτης 6, Λαμπρόπουλος 8 (2), Ροκανάς 12 (2), Ζαφείρης 5 (1), Βύρλας 6, Αποστολόπουλος 3, Νάτσκος 1, Σκόνδρας 9, Αγγελόπουλος 1, Καλογιάννης 5.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 (Κορόγωνας): Πετρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 5 (1), Χαντζής 11 (3), Μπάζιος 12, Κοντόπουλος 1, Βούλγαρης 20, Σκοπέτος 3, Μέντης, Πατικόπουλος.