Δευτέρα, 17 Δεκέμβριος 2018 15:51

ΚΑΛΑΜΑΤΑ B.C. - ΑΚΡΑΤΑ 64-58: Νίκη ελπίδας στην Τέντα (φωτό)

Τη δεύτερη εντός έδρας νίκη πανηγύρισε χθες το απόγευμα στην Τέντα η Καλαμάτα B.C., επικρατώντας με 64-58 της Ακράτας.

Μια νίκη που δίνει ελπίδες παραμονής στη μεσσηνιακή ομάδα, η οποία μετά την ήττα από τον Αρη Νίκαιας δεν είχε περιθώρια για απώλειες στο χθεσινό παιχνίδι. Η Καλαμάτα B.C. με ψυχή και πάθος νίκησε ένα δυνατό αντίπαλο και αισιοδοξεί σε καλύτερες μέρες, εφόσον όμως αρχίζει να κερδίζει και εκτός έδρας, όπου μέχρι σήμερα μετρά μόνο ήττες. Απέναντι στην Ακράτα βρέθηκε να χάνει με 5 πόντους διαφορά στο ημίχρονο, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο έσφιξε την άμυνα της (δέχτηκε μόνο 8 πόντους) και πέρασε μπροστά, κρατώντας το προβάδισμα και στο φινάλε του τέταρτου δεκαλέπτου, παίρνοντας έτσι το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Ραχιώτης-Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 16-12, 26-31, 41-39, 64-58

ΚΑΛΑΜΑΤΑ B.C. (Νώντας): Μιχόπουλος, Τζιλιάνο, Γκοντόπουλος 12 (3), Πέζος 2, Σιδέρης, Μαθιόπουλος, Γιαννουκάκης 7, Παθιάκης, Καλογερόπουλος 15 (1), Κοντόπουλος 7 (2), Μπάκας 6, Γιαννακόπουλος 15 (1)

ΑΚΡΑΤΑ (Βουρνάς): Μαλλής, Τσιακμάς 8 (2), Ονάσογλου 13 (1), Λαφής, Θανόπουλος 7, Αμβραζής 2, Γκιζόγιαννης 18 (1), Γκόβας, Σίνης 4, Βεσκούκης 6