Δευτέρα, 04 Φεβρουάριος 2019 15:20

Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ B.C. 98-78: Ηττα από ανώτερο αντίπαλο

Την 11η ήττα στον πρώτο όμιλο της Γ’ εθνικής μπάσκετ γνώρισε η Καλαμάτα B.C. στα Μέγαρα με 98-78 από την τοπική Ν.Ε. Μεγαρίδας.

Η μεσσηνιακή ομάδα είχε να αντιμετωπίσει χθες μια ομάδα που διεκδικεί την άνοδο και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο (48-40 το ημίχρονο). Ετσι παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με την έναρξη του δευτέρου γύρου.

Στα αξιοσημείωτα της 14ης αγωνιστικής ότι ο Αρης Νίκαιας πήρε στα χαρτιά τη νίκη με τη Κηφισιά, η οποία μηδενίστηκε λόγω καθυστερημένης άφιξης του ιατρού. Οι γηπεδούχοι πάντως κατέθεσαν ένσταση.
Διαιτητές: Μαρουδιάς-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 24-20, 48-40, 75-61, 98-78
ΜΕΓΑΡΙΔΑ (Μάνταλος): Πέτρουλας 1, Κοντόπουλος 14 (2), Σπυρόπουλος 29 (3), Παλαιοχωρίτης 8 (2), Ζακυνθινός 7, Παπασπύρος, Μπίμπας 4, Αβραμίδης 4, Μαργέτης 3, Μαλούκος 10, Θέος 2, Σιδέρης 16
ΚΑΛΑΜΑΤΑ B.C. (Νώντας): Μιχόπουλος 14 (3), Χρονόπουλος 3 (1), Γκοντόπουλος 13 (1), Πέζος 7 (1), Μπάκας 10, Μαθιόπουλος 9 (2), Σιδέρης, Τζιλιάνος 1, Καλογερόπουλος 12 (1), Γιαννακόπουλος 9 (2)

Εσπερος Α.Ο.Π.Α - Α.Ο. Ακράτα 53-62

Α.Ε.Ν. Κηφισιάς - Γ.Ν.Ο. Αρης Νίκαιας 0-20 (α.α.)