Πέμπτη, 19 Δεκέμβριος 2019 16:34

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Συνεχίζει αήττητος ο Πάμισος

Γράφτηκε από τον

Ο Πάμισος ξεπέρασε και το εμπόδιο του Πήγασου τον οποίο νίκησε με 89-77 για την 6η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 κατηγορίας μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και παρέμεινε αήττητος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Αναλυτικά η ταυτότητα της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

ΑΤΛΑΣ - ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ 52-58

Δεκάλεπτα 12-15, 19-18, 9-20, 12-5

Διαιτητές Καρδαράς-Θ. Πρωτόγερος.

ΑΤΛΑΣ (Πουλάκος): Μουρδουκούτας 2, Σαχλας 2, Κομπότης 9, Κωνσταντόπουλος 8(2), Παναγόπουλος, Φύκιρης 8, Γιαννακόπουλος 8, Μηλας, Τσικρικάς 7, Μανεσιώτης, Κότσης 8

ΑΝΑΓΈΝΝΗΣΗ (Γεωργίου): Χαραλαμπόπουλος, Κωτσονάρος 6, Μανιατάκος 16(1), Λιάκας 21,(2), Βίγκος 8, Μακρυγιώργος 2, Σμυρνής, Μπογράκος 2, Τζανετέας 3.

ΠΑΜΙΣΟΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ 89-77

Δεκάλεπτα 23-20, 26-19, 21-18, 19-20

Διαιτητές Ντάσης-Δούυβρης.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Μουραφέτης 18(3),Γεωργακλής Μαυράκης, Ποδοχωρίτης 17(1), Ρούτσης 3, Ηλιόπουλος 35(5), Κυριακίδης 16(3), Δημόπουλος.

ΠΗΓΑΣΟΣ: Κορκονέας 9(1), Μπαρμπετσέας 20(1), Βέλιου 15(3), Α. Βέλιου, Κλαμπατσέας, Ξυδέας 14, Βαλαβάνης2, Πετριμέας 17(2), Ραπτέας.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 93-65

Δεκάλεπτα 18-17, 32-10, 19-16, 24-22

Διαιτητές Τσιμπούρης-Παναγάκης.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ: Αλεξόπουλος 12(4), Αρβανίτης, Κωνσταντακόπουλος 4 Ι. Διακουμής, Γ. Διακουμής 19, Φουρτούνης 13(2), Π. Αρβανίτης 20, Παν. Αρβανίτης 23(3), Μαρτζακλής 2

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Δημόπουλος): Σουρέτης 6, Σύλλας 2, Αλμπάνης, Ανδρινόπουλος 16(3), Α. Σουρέτης 9, Πανταζόπουλος 4, Βασιλόπουλος 2, Αθανασόπουλος 9, Σταθόπουλος 7, Ανδρώνης 10(1), Ζόμπολος.

ΕΥΚΛΗΣ - ΘΟΥΡΙΑ 54-36

Δεκάλεπτα 17-0, 6-10,13-9, 18-17

Διαιτητές Καρδαράς-Παναγιωτακόπουλος.

ΕΥΚΛΗΣ (Στακιας): Τσαβλής, Αγγελόπουλος 18(3), Αλίμονος 1, Φλώρος 4,Ματθιόπουλος, Καράμπελας 2, Λιανός 2, Πατάκας 5, Α. Αλοίμονος 5(1), Μειμετέας 13(2), Ξεροβάσιλας 4, Καπόπουλος.

ΘΟΥΡΙΑ (Σπυρόπουλος): Στωϊκιδης 2, Κουλόπουλος 3, Παπαδέας, Γεωργακόπουλος, Λιανός 11, Ρηόπουλος, Γκουλούσης 4, Παρασίδης 2, Ρουμελιώτης 2, Χρονόπουλος 12, Χρονάκης, Γαρίνης.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Α’ όμιλος)

1. Πάμισος 12

2. Ευκλής 11

-. Πήγασος 10

4. Ν.Ο. Πυλου 9

5. Θουρία 8

-. Εράνη 8

7. Αναγέννηση 7

8. Ατλας 5

* Ο Ατλας και η Θουρία έχουν – 1 βαθμό.

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγέννηση - Ευκλής

ΑΟ Θουρίας - ΝΟ Πύλου

Πήγασος – Ατλας

Εράνη - Πάμισος

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ