Παρασκευή, 28 Φεβρουάριος 2020 13:12

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη τετράδας για την Καλαμάτα ‘80

Η Καλαμάτα ‘80 ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με τον Γ.Σ. Μεσσήνης την Τετάρτη το βράδυ στην Τέντα, καθώς επικράτησε με 67-64.

Με τη νίκη στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική ισοβαθμεί στην τρίτη θέση με τον Πελασγό. Αντίθετα η ομάδα της Μεσσήνης είναι στην 5η θέση (μαζί με το Κάστρο Μονεμβασιάς.

Το προχθεσινό ματς ήταν ντέρμπι, με την Καλαμάτα ‘80 να προηγείται στο ημίχρονο 38-26, αλλά στην τρίτη περίοδο η διαφορά μειώθηκε στους 8 βαθμούς και εν τέλει οι γηπεδούχοι νίκησαν με 3 πόντους διαφορά.