Παρασκευή, 18 Ιούλιος 2014 12:53

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ: Τo πλήρες πρόγραμμα της κανονικής περιόδου

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ: Τo πλήρες πρόγραμμα της κανονικής περιόδου

Η Ευρωλίγκα γνωστοποίησε το πρόγραμμα της κανονικής περιόδου της σεζόν 2014-15, με τον Παναθηναϊκό (3ος όμιλος) να αρχίζει εντός έδρας τις υποχρεώσεις του στις 17 Οκτωβρίου (21:30), υποδεχόμενος την πολωνική Τούροφ και τον Ολυμπιακό (4ος όμιλος) εκτός και συγκεκριμένα μία ημέρα νωρίτερα (16/10, 22:00) στο «σπίτι» της ισπανικής Βαλένθια.


Το πρώτο τζάμπολ της κανονικής περιόδου θα δοθεί στις 15 Οκτωβρίου στην Ισπανία, όπου η Λαμποράλ Κούτσα θα υποδεχθεί τη Νεπτούνας για τον 4ο όμιλο.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα:

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ 2014-15
ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15-16-17/10) 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20-21/11)

1ος ΌΜΙΛΟΣ
16/10 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Νικητής Προκριματικών 21/11
17/10 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 21/11
17/10 Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία) 21/11

2ος ΟΜΙΛΟΣ
17/10 Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 20/11
16/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Λιμόζ (Γαλλία) 20/11
16/10 Τσεντεβίτα (Κροατία)-Μάλαγα (Ισπανία) 21/11

3ος ΟΜΙΛΟΣ
17/10 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 20/11
17/10 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 20/11
17/10, 21:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τούροφ (Πολωνία) 21/11, 20:00

4ος ΟΜΙΛΟΣ
15/10 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Νεπτούνας (Λιθουανία) 20/11
16/10, 22:00 Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 20/11, 21:30
15/10 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 20/11

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23-24/10) 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/11)

1ος ΌΜΙΛΟΣ
24/10 Νικητής Προκριματικών-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 27/11
24/10 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) 28/11
24/10 Σάσαρι (Ιταλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 28/11

2ος ΟΜΙΛΟΣ
24/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία) 27/11
24/10 Λιμόζ (Γαλλία)-Τσεντεβίτα (Κροατία) 28/11
23/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 27/11

3ος ΟΜΙΛΟΣ
23/10 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 28/11
23/10, 21:00 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 28/11,
23/10 Τούροφ (Πολωνία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία) 27/11

4ος ΟΜΙΛΟΣ
24/10, 21:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 27/11, 21:30
23/10 Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Βαλένθια (Ισπανία) 28/11
23/10 Νεπτούνας (Λιθουανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 27/11

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-31/10) 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4-5/12)
1ος ΌΜΙΛΟΣ
30/10 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) 4/12
30/10 Νικητής Προκριματικών-Σάσαρι (Ιταλία) 4/12
30/10 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 4/12

2ος ΟΜΙΛΟΣ
31/10 Τσεντεβίτα (Κροατία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 5/12
31/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Λιμόζ (Γαλλία) 4/12
30/10 Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 4/12

3ος ΟΜΙΛΟΣ
31/10 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 3/12
30/10, 21:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία) 4/12,
31/10 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Τούροφ (Πολωνία) 5/12

4ος ΟΜΙΛΟΣ
31/10 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 5/12
31/10, 19:00 Νεπτούνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 5/12, 21:30
30/10 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία) 5/12

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5-6-7/11) 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11-12/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ
6/11 Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 12/12
7/11 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νικητής Προκριματικών 12/12
5/11 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία) 12/12

2ος ΟΜΙΛΟΣ
6/11 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Τσεντεβίτα (Κροατία) 11/12
7/11 Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Λιμόζ (Γαλλία) 12/12
7/11 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία) 11/12

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ
6/11 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 11/12
6/11, 21:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 11/12, 21:45
6/11 Τούροφ (Πολωνία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 11/12

4ος ΟΜΙΛΟΣ
7/11 Βαλένθια (Ισπανία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 12/12
7/11 Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Νεπτούνας (Λιθουανία) 11/12
7/11, 20:00 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 12/12, 21:30

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13-14/11) 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18-19/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ
13/11 Νικητής Προκριματικών-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)
14/11 Σάσαρι (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
14/11 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
14/11 Τσεντεβίτα (Κροατία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
14/11 Λιμόζ (Γαλλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
13/11 Μάλαγα (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
14/11, 22:00 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
13/11 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)
13/11 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τούροφ (Πολωνία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
13/11, 21:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)
13/11 Νεπτούνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)
13/11 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ