Δευτέρα, 24 Οκτώβριος 2022 13:21

Α.Ε. ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 79-43: Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα

Τρίτη ήττα σε ισάριθμα ματς για την Καλαμάτα '80 στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής μπάσκετ, αυτή τη φορά με κακή εμφάνιση.

Η μεσσηνιακή ομάδα παρουσιάστηκε... αγνώριστη στην Πάτρα με συνέπεια η Α.Ε. Γλαύκου Εσπέρου να κερδίσει με άνεση. Το τελικό 79-43 μαρτυρά και την εικόνα της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι "καθάρισαν" ουσιαστικά το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με 20 πόντους διαφορά (42-22). Η διαφορά όχι μόνο δεν μειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά έφθασε στους 36 πόντους.
Η Καλαμάτα '80 είχε χάσει στις δύο πρώτες αγωνιστικές από την Παναχαϊκή εκτός και την Αγία Παρασκευή εντός, αλλά και στα δύο παιχνίδια έδειξε μαχητικό πρόσωπο και λύγισε στα τελευταία λεπτά. Χθες ωστόσο δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και έχασε χωρίς αντίσταση.
Διαιτητές: Καψιώχας, Αλεξόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 24-13, 42-22, 58-30, 79-43.
ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΥ ΕΣΠΕΡΟΥ (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 15 (3), Δενδής 2, Σερέτης 3, Σταθόπουλος 18 (2), Ροκανάς 5 (1), Σταμούλης, Καραγγελής 3, Αγγελόπουλος 7 (1), Χρ. Αργυρόπουλος 6, Μπόγρης 6, Κρέμιτς 12, Θωμόπουλος 2.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΄80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 7 (1), Χρονόπουλος 11, Πετρόπουλος 1, Τσικούρης 3, Παυλόπουλος 2, Καράμπατσος, Καρουτάς, Ανδριανόπουλος 4, Κομπότης 2, Αλοίμονος, Σκοπέτος 6 (2), Βούλγαρης 7.