Τρίτη, 13 Δεκεμβρίου 2022 12:30

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ηττα στην Τέντα από τον Πορφύρα για τον Αρι Καλαμάτας

Την ήττα με σκορ 45-73 από τον Πορφύρα γνώρισε το Σάββατο στην Τέντα ο Αρις Καλαμάτας, για την 9η αγωνιστική (τελευταία του πρώτου γύρου) του 1ου ομίλου στην Α2 μπάσκετ γυναικών.

Η μεσσηνιακή ομάδα μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο (14-14), βρέθηκε να χάνει με 15 πόντους στο ημίχρονο (24-39) και δεν μπόρεσε στη συνέχεια να επιστρέψει στο ματς. Ετσι παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.
Διαιτητές: Μπαβέλας, Τσάλας
Δεκάλεπτα: 14-14, 24-39, 35-56, 45-73
ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Ευτυχιάκου 5(1), Μπάκου, Καραμάνου 5(1), Κυριακοπούλου, Παπαδάκη, Ποντίκη, Χονδρουδάκη 20(6), Ρούτση 2, Παπαδοπούλου 10, Κωνσταντινέα 2.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Οικονομόπουλος): Ρεκουνιώτη, Μπαλαμπάνη 7(1), Κοκκίνη, Μεγαλούδη 3(1), Μπουκουβάλα 4, Ρουμπελάκη 3, Μπάτσκα 3(1), Παρθένη 14(1), Μαργαρίτη, Κοντραφούρη 14, Αρχαγγελίδη 3, Τσιλιμπάρη 22.

9. Αρις Καλαμάτας 8
* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Αμιλλα Περιστερίου, Αμύντας, Αθηναϊκός και Ατρόμητος Πειραιά.