Παρασκευή, 29 Σεπτεμβρίου 2023 11:39

Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ: Δεύτερη φιλική νίκη με Ερμή Αργυρούπολης

Τη δεύτερη φιλική νίκη (μετά από αυτή στη Μάνδρα) σημείωσε την Τετάρτη το απόγευμα στην Αργυρούπολη ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων.

Οι πρωταθλητές της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ επικράτησαν με 89-83 του τοπικού Ερμή, που μετέχει, όπως και ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων στη National League 2 (πρώην Γ’ εθνική μπάσκετ).

Η μεσσηνιακή ομάδα έκανε πολύ καλή εμφάνιση και έδειξε ότι είναι σε καλό δρόμο ενόψει της πρεμιέρας.
Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 17-23, ενώ στο ημίχρονο ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων είχε προβάδισμα τεσσάρων πόντων (37-41). Ο Ερμής έφερε το ματς στην ισορροπία στο 30’ (66-66), αλλά στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 89-83, παρότι αγωνίστηκαν και πάλι χωρίς τους Κλεφτάκη και Μπουκουβάλα. Ο Αντώνης Κούτρης θα έχει την ευκαιρία για νέες δοκιμές την Κυριακή, όπου ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων θα αντιμετωπίσει σε εκτός έδρας φιλικό τον Αργοναύτη Νέας Κίου.