Δευτέρα, 13 Νοεμβρίου 2023 12:53

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014- Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 65-56: Λύγισε στο φινάλε

Την πρώτη εκτός έδρας ήττα και τρίτη συνολικά στη National League 2, γνώρισε χθες ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων, με σκορ 65-56 από τον Προμηθέα 2014.

Η μεσσηνιακή ομάδα βρέθηκε να χάνει με εννέα πόντους στην πρώτη περίοδο (23-14), αλλά επέστρεψε στο ματς και μείωσε στους 4 στο ημίχρονο (39-35). Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 50-48, με τον Γ.Σ. Γαργαλιάνων να παίρνει και το προβάδισμα στο τέταρτο δεκάλεπτο, αλλά τελικά λύγισε στο φινάλε και έφυγε με άδεια χέρια από την Πάτρα.
Το άσχημο είναι ότι τραυματίστηκε ο Καραγιαννίδης στο πόδι και μεταφέρθηκε για εξετάσεις στο Νοσοκομείο, ώστε να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος στο γόνατο και άπαντες στους Γαργαλιάνους ελπίζουν να μην μείνει καιρό εκτός δράσης.
Δεκάλεπτα: 23-14, 39-35,, 50-48, 65-56.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 (Σκροπολίθας): Χρονόπουλος 4, Πρέκας 7, Γοργότσης 8, Λάγιος 6, Βλάσσης 16 (1), Σκληρός 2, Λιολιος, Αδαμόπουλος 11, Παπαδόπουλος 5 (1), Βασιλείου 6 (2).
Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (Κούτρης): Λαζαρίδης 5 (1), Γιαννόπουλος 10 (2), Καραγιαννίδης 7 (1), Σίμοβιτς 15 (1), Κυριακόπουλος 2, Παπουτσής 4 (1), Σκλήβας 11, Μπουκουβάλας 2, Οικονομίδης.