Παρασκευή, 31 Οκτώβριος 2014 11:53

Το πανόραμα της Euroleague

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πανόραμα της Euroleague

Μεγάλη νίκη επί της Φενέρ πέτυχε χθες στο ΟΑΚΑ ο πρωταθλητής Ελλάδας Παναθηναϊκός, ο οποίος έτσι μετρά δύο νίκες και μια ήττα στις τρεις πρώτες αγωνιστικές. το πανόραμα της διοργάνωσης έχει ως εξής:



ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15-16-17/10) 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20-21/11)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

==========

82-76 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ούνιξ Καζάν (Ρωσία) 21/11

80-71 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 21/11

88-86 Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία) 21/11

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

68-84 Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 20/11

92-76 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Λιμόζ (Γαλλία) 20/11

63-78 Τσεντεβίτα (Κροατία)-Μάλαγα (Ισπανία) 21/11

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

77-74 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 20/11

83-81 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 20/11

84-77 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τούροφ (Πολωνία) 21/11, 20:00

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

88-69 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Νεπτούνας (Λιθουανία) 20/11

68-71 Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 20/11, 21:30

76-68 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 20/11

 

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23-24/10) 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/11)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

==========

75-76 Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 27/11

97-63 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) 28/11

75-82 Σάσαρι (Ιταλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 28/11

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

87-84 Μάλαγα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία) 27/11

71-60 Λιμόζ (Γαλλία)-Τσεντεβίτα (Κροατία) 28/11

99-80 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 27/11

 

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

63-78 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 28/11

81-75 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 28/11, 21:30

76-91 Τούροφ (Πολωνία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία) 27/11

 

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

63-57 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 27/11, 21:30

71-64 Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Βαλένθια (Ισπανία) 28/11

83-81 Νεπτούνας (Λιθουανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 27/11

 

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-31/10) 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4-5/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

==========

112-83 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία) 4/12

85-62 Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία) 4/12

62-65 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 4/12

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ν-Η Β.

Ρεάλ Μαδρίτης 3-0 6

Ζαλγκίρις Κάουνας 2-1 5

Αναντολού Εφές 2-1 5

Νίζνι Νόβγκοροντ 1-2 4

Ούνιξ Καζάν 1-2 4

Σάσαρι 0-3 3

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

31/10 Τσεντεβίτα (Κροατία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 5/12

31/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Λιμόζ (Γαλλία) 4/12

69-84 Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 4/12

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ν-Η Β.

Μακάμπι Τελ Αβίβ 2-1 5

ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2-0 4

Μάλαγα 2-0 4

Λιμόζ 1-1 3

Άλμπα Βερολίνου 0-3 3

Τσεντεβίτα 0-2 2

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

31/10 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 3/12

91-73 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία) 4/12, 22:00

31/10 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Τούροφ (Πολωνία) 5/12

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ν-Η Β.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-1 5

Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ 2-1 5

Μπαρτσελόνα 2-0 4

Μπάγερν Μονάχου 1-1 3

Αρμάνι Μιλάνο 0-2 2

Τούροβ Ζγκόρζελετς 0-2 2

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

31/10 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) 5/12

31/10, 19:00 Νεπτούνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 5/12, 21:30

76-63 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία) 5/12

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ν-Η Β.

Ερυθρός Αστέρας 2-1 5

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-0 4

Λαμποράλ Κούτσα 1-1 3

Γαλατασαράι 1-1 3

Νεπτούνας 1-1 3

Βαλένθια 0-3 3

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5-6-7/11) 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11-12/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

==========

6/11 Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 12/12

7/11 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Ούνιξ Καζάν (Ρωσία) 12/12

5/11 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία) 12/12

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

6/11 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Τσεντεβίτα (Κροατία) 11/12

7/11 Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Λιμόζ (Γαλλία) 12/12

7/11 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία) 11/12

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

6/11 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 11/12

6/11, 21:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 11/12, 21:45

6/11 Τούροφ (Πολωνία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 11/12

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

7/11 Βαλένθια (Ισπανία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 12/12

7/11 Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Νεπτούνας (Λιθουανία) 11/12

7/11, 20:00 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 12/12, 21:30

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13-14/11) 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18-19/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

==========

13/11 Ούνιξ Καζάν (Ρωσία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)

14/11 Σάσαρι (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

14/11 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

14/11 Τσεντεβίτα (Κροατία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

14/11 Λιμόζ (Γαλλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

13/11 Μάλαγα (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

14/11, 22:00 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

13/11 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)

13/11 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τούροφ (Πολωνία)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

==========

13/11, 21:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

13/11 Νεπτούνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)

13/11 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

 

 πηγη ΑΠΕ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ