Δευτέρα, 29 Ιανουαρίου 2024 13:12

Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ – ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ 87-55: Με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων, ύστερα από την ήττα στην Κέρκυρα με τον Ιόνιο.

Η μεσσηνιακή ομάδα νίκησε χθες στο σπίτι της με 87-55 την ΚΑΕ Παραμυθιάς και παραμένει στην πρώτη τριάδα της National League 2. Η ομάδα του Αντώνη Κούτρη πέτυχε την 8η νίκη της σε 13 ματς και δεύτερη κόντρα στην ΚΑΕ Παραμυθιάς, αφού είχε επικρατήσει και στον α’ γύρο.
Η ομάδα της Θεσπρωτίας ήταν κοντά στο σκορ στο α’ ημίχρονο (38-32), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν σε επίθεση και άμυνα, φθάνοντας με άνεση στη νίκη.
Δεκάλεπτα: 21-14, 38-32, 61-44, 87-55
Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ: Σκλήβας 21 (1), Παπουτσής, Γαβρίλης 18 (1), Σίμοβιτς 11 (1), Γιαννακόπουλος 12 (2), Κλεφτάκης 2, Μπουκουβάλας 9, Κυριακόπουλος 10, Γιαννόπουλος, Λαζαρίδης, Τσαγκάρης 2, Ντεμερούκας 2.
ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ: Μπόιζιτς 20, Κακιούζης, Σωτηρίου 7, Χάιδος 13 (2), Μπαλιούρης 6, Καμπακάς 2, Κατσίβελος 2, Δαγκάκης 5 (1), Πετρόπουλος.