Κυριακή, 22 Νοέμβριος 2015 14:39

Καλαμάτα - Παναρκαδικός (1-0 τελικό)

Στις 3 μ.μ. η Καλαμάτα υποδέχεται τον Παναρκαδικό για την 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' εθνικής.

94' Το έπιασε ο Θωμάς!!!!!!!!!! Τέλος 1-0. Ο Θωμάς απόκρουσε το χτύπημα πέναλτι του Τσόφλιου!

93' Πεναλτι ο Παναρκαδικός!

90' Κίτρινη ο Θωμάς.

89' Μεγάλη ευκαιρία Ο Παναρκαδικός με τον Καδά να πλασάρει ελάχιστα άουτ!

84' Ωραίο σουτ του Ρήγα λίγο άουτ.

78' Τρίτη αλλαγή και η Καλαμάτα, βγαίνει ο Παναγιωτόπουλος, μπαίνει ο Ιλιεφ

77' Ωραίο σουτ του Παναγιωτόπουλου, απόκρουσε ο Ψυχογιός σε κόρνερ.

75' Τρίτη αλλαγή ο Παναρκαδικός, βγήκε ο Μπούτας, μπήκε ο Μηλιώτης.

73' Παιχνίδι κέντρου χωρίς μεγάλες φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο, η Καλαμάτα κρατά το πολύτιμο 1-0.

71' Κιτρινη στον Λένγκα.

70' Ο Κωνσταντινίδης στην θέση του Κερμενίδη για την Καλαμάτα.

66' Ο Αρώνης στη θέση του Δήμου για τον Παναρκαδικό.

61' Ο Κραστόβτσεφ μπαίνει στη θέση του Αθανασόπουλου.

53' Κίτρινη στον Καλαγκάνη. Πρώτη αλλαγή ο Παναρκαδικός, ο Χρήστου στη θέση του Σαλαπάτα.

47' Μεγάλη ευκαιρία, σε φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στον Παναγιωτόπουλο που έκανε το σουτ, απόκρουσε δύσκολα σε κόρνερο Ψυχογιός.

47' Κίτρινη στον Ασεν

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

Ημίχρονο 1-0 η Καλαμάτα με το γκολ του Παναγιωτόπουλου στο 29'. Πολύ καλή μέχρι το 30' η Καλαμάτα, ανέβηκε στην συνέχεια ο Παναρκαδικός.

45' Γύρισμα του Κώτσιρα, ο Σαλαπάτας με πλασέ υπό την πίεση του Νινιού έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και άουτ!

43' Κίτρινη στον Νινιό

35' Πρώτη μεγάλη φάση του Παναρκαδικού, από λάθος του Γαλανόπουλου, ο Καδάς πήρε τη  μπάλα και έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά απόκρουσε ο Θωμάς σε κόρνερ.

32' Εντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχβν που ζητούν β' κίτρινη στον Δήμο για σκληρό φάουλ που έκανε. Τελικά παίρνει κίτρινη ο Αγγελόπουλος της Καλαμάτας για διαμαρτυρία.

29' γκοοοοοοοοοοολ Παναγιωτόπουλος 1-0! O Aγγελόπουλος έβγαλε την πάσα, αδράνησε ο Χατζόπουλος και ο Πσναγιωτόπουλος πήγε πρώτος στη μπάλα και με σουτ πέτυχε το 1-0.

22' Πάντα στο 0-0 με την Καλαμάτα να έχει την υπεροχή όχι ομως και το γκολ.

14' Η Καλαμάτα μπήκε πάρα πολύ δυνατά στο ματς αλλά σπατάλησε τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιούργησε.

11' Νέα ευκαιρία η Καλαμάτα με τον Αγγελόπουλο να βρίσκει τον Αθανασόπουλο που αιφνιδιάστηκε, δεν βρήκε τη μπάλα στην προσπάθεια του να πλασάρει και τελικά οταν διεκδίκησε δεύτερη φορά τη μπάλα έκανε επιθετικό φάουλ στον Ψυχογιό.

8' Δεύτερο τετατετ χαμένο μέσα σε ένα λεπτό για την Καλαμάτα! Ο Ρήγας με κάθετη βρήκε τον Αγγελόπουλο σε μοναδικό τετατετ όμως ο Ψυχογιός απόκρουσε σε κόρνερ το πλασέ του παίκτη της Καλαμάτας.

7' Μεγάλη ευκαιρία η Καλαμάτα, ο Αθανασόπουλος τροφοδότησε με κεφαλιά πάσα τον Παναγιωτόπουλο που βρέθηκε απέναντι από τον Ψυχογιό και έκανε το πλασέ όμως ο γκολκίπερ του Παναρκαδικού απόκρουσε σε κόρνερ.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι παρουσία μόλις 200 φιλάθλων στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.