Σάββατο, 05 Δεκέμβριος 2015 11:50

"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Σημαντικό ματς την Κυριακή στη Χαλκίδα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Σημαντικό ματς την Κυριακή στη Χαλκίδα

Η ήττα της περασμένης Κυριακής από τον ουραγό ΑΟ Λεβάντε κράτησε την Καλαμάτα χαμηλά στην βαθμολογία του 3ου ομίλου και επιπλέον δημιούργησε προβληματισμό μιας και η ομάδα επέστρεψε με άδεια χέρια από ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι.


Αύριο Κυριακή η Μεσσηνιακή ομάδα θα παίξει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική μακριά από την έδρα της καθώς θα φιλοξενηθεί από την Χαλκίδα στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.
Το ματς παρουσιάζει έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον για τους «μελανόλευκους» αφού σε περίπτωση ήττας θα βρεθούν για πρώτη φορά κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού. Αντίθετα, σε περίπτωση νίκης η ομάδα θα πάρει βαθμολογική και ψυχολογική ανάσα και θα πάει με ανεβασμένη ψυχολογία στο τοπικό ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με την ΑΕ Σπάρτης.
Η προετοιμασία της Καλαμάτας συνεχίστηκε χθες με προπόνηση στο Δημοτικό Στάδιο με τον Λεωνίδα Μπίλη να καταστρώνει τα πλάνα του χωρίς να υπολογίζει στον τιμωρημένο Παναγιώτη Τσιμικλή και φυσικά στον Κραστόβτσεφ που πριν λίγες μέρες αποχώρησε από την ομάδα.
Ο τεχνικός της Καλαμάτας έχει μελετήσει την ομάδα της Χαλκίδας, γνωρίζει τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα της και περιμένει ένα δύσκολο ματς. Η Καλαμάτα ωστόσο θα προσπαθήσει να δείξει το καλό της πρόσωπο και να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα.
Η προετοιμασία θα ολοκληρωθεί σήμερα το πρωί στο Δημοτικό Στάδιο και στη συνέχεια θα ανακοινωθεί η αποστολή για το αυριανό ματς.

Το πρόγραμμα
και οι διαιτητές

Σάββατο
Ερμιονίδα - Κανάρης Νενήτων (3 μ.μ.)
Μαχαίρας, Φωτόπουλος, Κολλιάκος (Αθήνας)
Κυριακή
Αιολικός - Ηρακλής Ψαχνών (3 μ.μ.)
Βλαντής, Φαγκριδάς, Κεφαλιάκος (Πειραιά)
Βάρδα - Βύζας Μεγάρων (3 μ.μ.)
Αθανασίου, Σαρλής, Μπουντούρης (Αρτας)
Σπάρτη - Δόξα Ν. Μανωλάδας (3 μ.μ.)
Αντωνίου, Λεοντακιανάκος (Αθηνών), Σανός (Κορινθίας)
Παναργειακός - Παναρκαδικός (3 μ.μ.)
Κορδολαίμης, Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής), Πυργάκης (Κορινθίας)
Χαλκίδα - Καλαμάτα (3 μ.μ.)
Γρίμμας, Κορωνιός (Αθηνών). Σγουράκης (Χανίων)
Λουτράκι - ΑΟ Λεβάντε (2 μ.μ.)
Δρούζας, Νενεκούμης (Αργολίδας), Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Παναργειακός    17-6    22
2. Σπάρτη 12-6    18
3. Παναρκαδικός    16-5    17
4. Βάρδα    15-8    16
-. Βύζας Μεγάρων    13-15    16
6. Δόξα Ν. Μανωλάδας    11-8    15
7. Αιολικός    13-10    14
8. Λουτράκι    12-8    13
9. Καλαμάτα    8-7    11
10 . Χαλκίδα    8-9    10
11. Ερμιονίδα    9-12    9
12. Κανάρης Νενήτων    4-17    7
13. Ηρακλής Ψαχνών    2-14    6
14. Λεβάντε    4-17    3
• Ο πρωταθλητής ανεβαίνει στην Β' εθνική ενώ υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες ομάδες.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ