Κυριακή, 06 Δεκέμβριος 2015 16:04

Χαλκίδα - Καλαμάτα 0-0 τελικό, τα αποτελέσματα στην Γ' εθνική

Δέκατη σγωνιστική στην Γ' εθνική με την Καλαμάτα να παίζει στην Χαλκίδα.

Τελικό Χαλκίδα - Καλαμάτα 0-0 σε ένα μέτριο ματς που η ισοπαλία μάλλον είναι δίκαιο αποτέλεσμα. Η Σπάρτη το γύρισε στο τέλος και νίκησε 2-1 την Δόξα. Σε άλλο ματς Αιολικός - Ηρακλής Ψαχνών 3-0 τελικό. Επίσης Βάρδα - Μέγαρα 2-1 τελικό.

Τελικό στο Αργος, Παναργειακός - Παναρκαδικός 1-1.

Μπήκε στις καθυστερήσεις το ματς της Καλαμάτας, πάντα στο 0-0

Στο Αργος στο 75' βάζει γκολ ο Παναρκαδικός με τον Κώτσιρα και ισοφαρίζει 1-1 τον Παναργειακό!

Πάντα στο 0-0 Χαλκίδα και Καλαμάτα με την Μεσσηνιακή ομάδα να έχει την υπεροχή στο β' ημίχρονο, χωρίς όμως να έχει κάνει κάποια ευκαιρία.

Ανατροπή στη Βάρδα όπου έχουμε πλέον Βάρδα - Μέγαρα 2-1. Παραμένει το 0-0 στη Χαλκίδα.

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο στο ματς της Καλαμάτας στη Χαλκίδα, πάντα στο 0-0. Το πρώτο μέρος δεν είχε τις μεγάλες φάσεις

Στο ντέρμπι που γίνεται στο Αργος ο Παναργειακός έχει πετύχιε το 1-0 με σκόρερ τον Νικλιτσιώτη.

Στο ματς που ξεκίνησε νωρίτερα έχουμε έκπληξη, Λουτράκι - Λεβάντε 1-1 τελικό, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με πέναλτι στο 90'!

Μετά από ένα μοιρασμένο πρώτο 45λεπτ, παραμενει το 0-0 στην Χαλκίδα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Καλαμάτα. Σε άλλα ματς έχουμε Σπάρτη - Μανωλάδα 0-1, Βάρδα - Μέγαρα 0-1, Παναργειακός - Παναρκαδικός 1-0, Αιολικός - Ηρακλής Ψαχνών 2-0.

Γαι την Καλαμάτα έχουν ξεκινήσει οι Παλιούρας, Γαλανόπουλος, Καλαγκάνης, Λένγκα, Νινιός, Ρήγας, Αγγελόπουλος, Τορεζάνι, Παναγιωτόπουλος, Κερμενίδης, Αθανασόπουλος