Τρίτη, 15 Δεκέμβριος 2015 16:59

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το Σάββατο στη Μεσσήνη θα διεξαχθεί το ντέρμπι κορυφής - το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το προσεχές Σάββατο 19 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί το ντέρμπι κορυφής της Α' τοπικής, ανάμεσα στον πρωτοπόρο Πάμισο και το δεύτερο της βαθμολογίας Τσικλητήρα Πύλου.


Σύμφωνα με το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας που γνωστοποίησε χθες η ΕΠΣΜ, τη ίδια ημέρα θα γίνουν ακόμη 4 αναμετρήσεις, που παρουσιάζουν έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Από αυτές ξεχωρίζει και η αναμέτρηση του Μεσσηνιακού με τον Απόλλωνα, δύο από τις πιο ιστορικές ομάδες της Καλαμάτας, οι οποίες μοιράζονται τις δύο τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
Στην Α1 τοπική για την 13η αγωνιστική, η πρωτοπόρος Εράνη αγωνίζεται το προσεχές Σάββατο στο "Γ. Λουκαρέας" με αντίπαλο την Ομόνοια. Την ίδια ώρα ο δεύτερος της βαθμολογίας Ακρίτας Κορώνης θα υποδεχτεί τον Αίαντα.
Στη Β' τοπική για την 11η αγωνιστική, στον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος Α.Ο. Πατίστα θα υποδεχτεί το Σάββατο στο "Π. Μπαχράμης", τον Πανιώνιο, ενώ στο 2ο όμιλο η πρώτη Θύελλα Χαρακοπιού θα μεταβεί την Κυριακή στη Μεσσήνη για να αντιμετωπίσει την Ακαδημία Πάμισος.
Στη Γ' τοπική, οι πρωτοπόροι των δύο ομίλων Πανευαϊκός (1ος) και Α.Σ. Φυτείας (2ος) αγωνίζονται εκτός έδρας με Ερμή και Α.Ε. Λογγάς αντίστοιχα.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα των αγώνων σε Α', Α1, Β', Γ' τοπική και στο παιδικό πρωτάθλημα έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 19 Δεκεμβρίου

Πανθουριακός - Ανδρούσα
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Μιλτιάδης - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Απόλλων Καλαμάτας
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Πάμισος - Τσικλητήρας Πύλου
Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Διαβολίτσι - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Κυπαρισσία
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά -     Τέλλος Άγρας
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Σπερχογεία - Δώριο
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 19 Δεκεμβρίου

Ακρίτας Κορώνης - Αίαντας
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Ομόνοια - Εράνη
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου

Α.Ε. Αβίας - Απόλλων Πεταλιδίου
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Ασπρόχωμα - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Κεραυνός
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Νέος Αρις - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Μεθώνη
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 19 Δεκεμβρίου

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Α.Ε. Αιθαίας
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Α.Ο. Πατίστα - Πανιώνιος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Α.Ο. Φυτειάς - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου

Ατρόμητος Πλατύ - Παπαφλέσσας Αμφειας
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.
Καλό Νερό - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 19 Δεκεμβρίου

Στενωσιά    - Παναθηναϊκός
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου

ΑΕΚ Καλαμάτας - Καλλιθέα
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Δόξα
Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.
Ακαδημία Πάμισος - Θύελλα Χαρακοπιού
Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Α.Ε. Μάνης - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.

Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου

Ατρόμητος Καλαμάτας - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ
1ος όμιλος

Σάββατο 19 Δεκεμβρίου

Αστέρας Βαλύρας - Ικαρος
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.
ΠΑΟΚ - Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου

Α.Ο. Λαιΐκων - Βέργα
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Ερμής - Πανευαϊκός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 19 Δεκεμβρίου

Α.Ε. Λογγάς - Α.Σ. Φυτειάς
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.
Α.Ο. Χατζή - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.
Κυριακή 20 Δεκεμβρίου

Νέδουσα - Δαναός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Απόλλων Καλαμάτας - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 9 π.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Ανδρούσα
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

2ος όμιλος
Αίας - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Ασπρόχωμα - Δόξα
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

3ος όμιλος

Διαβολίτσι - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 10 π.μ.
Σπερχόγεια - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 11 π.μ.
Θησέας - Δαναός
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 1 μ.μ.

5ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Μεθώνης, 10 π.μ.
• Ολοι οι αγώνες του παιδικού πρωταθλήματος θα διεξαχθούν το Σάββατο 19 Δεκεμβρίου.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ