Σάββατο, 23 Ιανουάριος 2016 13:36

"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Πρεμιέρα στο β' γύρο αύριο στην Μανωλάδα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Πρεμιέρα στο β' γύρο αύριο στην Μανωλάδα

Με την ελπίδα να κάνει καλύτερη πορεία από αυτή του πρώτου γύρου και να εξασφαλίσει την παραμονή στην Γ' εθνική, η Καλαμάτα μπαίνει αύριο στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος.


Αντίπαλος της η Δόξα Νέας Μανωλάδας, μια ομάδα που είχε χάσει με 1-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στο γήπεδο του Μεσσηνιακού όμως στην συνέχεια έκανε εξαιρετική πορεία και το φινάλε του πρώτου γύρου την βρήκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.
Η Καλαμάτα αντίθετα απογοήτευσε καθώς είχε απολογισμό 4 νίκες, 3 ισοπαλίες και 6 ήττες στον πρώτο γύρο με αποτέλεσμα να βρίσκεται ένα βαθμό κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού.
Από τους Μεσσηνίους αποχώρησαν πολλοί παίκτες το τελευταία διάστημα, έγιναν κάποιες προσθήκες ενώ οι μεταγραφές θα συνεχιστούν την επόμενη εβδομάδα. Όλα αυτά με στόχο να παρουσιαστεί βελτιωμένη η ομάδα στον β' γύρο.
Αύριο θα δώσει το πρώτο από τα δύο συνεχόμενα εκτός έδρας ματς που έχει μπροστά της καθώς ακολουθεί και αυτό με τον Ηρακλή Ψαχνών.
Aγωνιστικά, ο Λεωνίδας Μπίλης θα έχει στην διάθεση του αύριο και τον νεοαποκτηθέντα μεσοαμυντικό Ρολάν Κεμάλι, ενώ δεν υπολογίζονται οι επίσης νεοαποκτηθέντες Νικόλας Θεοδώρου (δεν έχει εκδοθεί το δελτίο του) και ο Γιάννης Τσόπελας που έχει δικαίωμα συμμετοχής από 1 Φεβρουαρίου.
Η χθεσινή προπόνηση έγινε στο Δημοτικό Στάδιο με τον Μπίλη να δίνει μεγάλο βάρος στις στημένες φάσεις αλλά και να προσπαθεί να ανεβάσει την ψυχολογία των παικτών του εν όψει του αυριανού αγώνα.

Το πρόγραμμα
και οι διαιτητές

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων της 14ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ' εθνικής έχουν ως εξής:
Κυριακή (3 μ.μ.)
Παναρκαδικός - Ηρακλής Ψαχνών
Τουρλομούσης, Αδαμόπουλος, Καρβούνης (Μεσσηνίας)
Δόξα Ν. Μανωλάδας - Καλαμάτα
Καρυοφύλλης, Κοτζαμανίδης, Καρακελές (Πειραιά)
Κανάρης Νενήτων - Λεβάντε
Λέκκας, Μπαλιάκα, Καντάς (Λέσβου)
Βύζας Μεγάρων - Λουτράκι
Μαρκαντωνάτος (Ηλείας), Γεωργκόπουλος, Νούλας (Αχαίας)
Αιολικός - Χαλκίδα
Σπυριάδης, Πετρίδης (Χίου), Μουτάφης (Κυκλάδων)
Βάρδα - Παναργειακός
Δραγάτης, Γουργιώτης, Καλλής (Αν. Αττικής)
Ερμιονίδα - Σπάρτη
Περράκης, Πασπάτης, Κορωνιός (Αττικής)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Σπάρτη 19-10    28
2. Παναργειακός    21-11    25
3. Δόξα Ν. Μανωλάδας    16-12    24
-. Αιολικός    25-13    24
5. Βάρδα    20-13    23
6. Παναρκαδικός    19-9    22
7. Χαλκίδα    12-9    18
8. Βύζας Μεγάρων    14-24    16
-. Ερμιονίδα    18-18    16
-. Λουτράκι    15-12    16
11. Καλαμάτα    11-10    15
12. Ηρακλής Ψαχνών    7-19    10
13. Κανάρης Νενήτων    8-25    9
14. Λεβάντε    10-30    5
• Ο πρωταθλητής ανεβαίνει στη Β' εθνική, ενώ υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες ομάδες.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ