Σάββατο, 30 Ιανουάριος 2016 10:23

A1 ΤΟΠΙΚΗ: Εκτός έδρας δοκιμασίες για Εράνη και Κορώνη

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Εκτός έδρας παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής της Α1 τοπικής που θα γίνει σήμερα και αύριο.

Η πρωτοπόρος Εράνη θα φιλοξενηθεί από τον Αίαντα στην Καλαμάτα ενώ ο δεύτερος Ακρίτας Κορώνης θα παίξει επίσης εκτός έδρας με τον Παπαφλέσσα Χώρας.
Η ΑΕ Αβίας θα υποδεχθεί τον Ηρακλή και θέλει τη νίκη ώστε να εκμεταλλευτεί τυχόν στραβοπάτημα των πρωτοπόρων ενώ η Αναγέννηση θα έχει δύσκολο ματς στην Μεθώνη η οποία καίγεται για βαθμούς στην μάχη που δίνει για παραμονή.
Έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον παρουσιάζει το ματς του Απόλλωνα Πεταλιδίου με τον Κεραυνό ενώ στα υπόλοιπα ματς ο Νέος Άρις θα υποδεχθεί την Ομόνοια και ο Χανδριναϊκός το Ασπρόχωμα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

Σάββατο
Χανδριναϊκός - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Α. Τσουκάλη,. Π. Ηλιόπουλος
Α.Ε. Αβίας - Ηρακλής Καλαμάτας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Νικολόπουλος, Κασκάνης, Σταύρου
Παπαφλέσσας Χώρας - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.   
Σκόρδος, Ταβουλαρέας, Παλλαδινός

Κυριακή
Μεθώνη - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Πλακογιάννης, Παναγιωτόπουλος, Σ. Τσαούση
Απόλλων Πεταλιδίου - Κεραυνός
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Καστανάς, Τσοπανάκης, Τσακόπουλος
Νέος Άρις - Ομόνοια
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Σταυρόπουλος, Αντωνόπουλος
Αίαντας - Εράνη
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.
Τουρλομούσης, Μανιατέας, Μαντάς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 15 αγώνες)
1. Εράνη     47-14      41
2. Ακρίτας Κορώνης          38-17     35
3. Α.Ε. Αβίας     22-14    33
4. Αναγέννηση Π.     31-19     31
5. Ομόνοια     27-21     24
6. Χανδριναϊκός     27-25     22
7. Ασπρόχωμα     20-22    21
8. Αίας     22-18    19
-. Παπαφλέσσας Χώρας     21-26     19
10. Απόλλων Πεταλιδίου     23-34     17
11. Κεραυνός     12-28         12
12. Μεθώνη     10-24     11
-. Νέος Αρις     16-47     11
14. Ηρακλής     15-22     9

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ