Κυριακή, 03 Απρίλιος 2016 14:48

Η Καλαμάτα εύκολα 4-0 τον ΑΟ Λεβάντε, παραμένει όμως σε πολύ δύσκολη θέση για την παραμονή

Η Καλαμάτα νίκησε εύκολα 4-0 τον ΑΟ Λεβάντε στο Δημοτικό Στάδιο με γκολ που πέτυχαν οι Οττα (7'), Κασμερίδης (20'), Ραχίμ (30') και Τορεζάνι (65'). Η Μεσσηνιακή ομάδα έκανε πολύ καλό παιχνίδι και επικράτησε δίκαια ωστόσο παραμένει σε πολύ δύσκολη θέση για την παραμονή. Οι Μεσσήνιοι είναι στο -4 από την Ερμιονίδα που νίκησε νωρίτερα τον Αιολικό με 1-0 ενώ η Χαλκίδα (την οποία επίσης κυνηγούν) στο ημίχρονο προηγείται 2-0 της Δόξας (αργότερα το τελικό αποτέλεσμα σε αυτό το ματς.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90' Τέλος στο ματς χωρις καν να κρατηθούν καθυστερήσεις. Τελικό 4-0 για την Καλαμάτα.

89' Πάει για το τέλος το ματς στο Δημοτικό Στάδιο, πάντα στο 4-0. Στο ημίχρονο, Σπάρτη - Μέγαρα 1-0, Χαλκίδα - Δόξα 2-0.

83' Ασχημα νέα από τη Χαλκίδα όπου η τοπική ομάδα προηγείται 2-0 της Δόξας.

80' Σουτ του Τσουλάκου απέκρουσε ο Χαραλαμπίδης, νέα καλή στιγμή για την Καλαμάτα.

70' Στα ματς που ξεκίνησαν στις 4 μ.μ., στο 30', Σπάρτη- Μέγαρα 1-0, Χαλκίδα - Δόξα 1-0, Λουτράκι - Παναρκαδικός 0-1

70' Ο Τσουλάκος στην θέση το Τορεζάνι

66' Ο Γκίνο σκόραρε από θέση οφσάιντ και το γκολ σωστά δεν μέτρησε.

65' ΓΚΟΛ. Ο Τορεζάνι το 4-0! Εκλεψε την μπάλα από τους αντίπαλους αμυντικούς και με ωραία προσπάθεια και πλασέ πέτυχε το 4-0.

59' Ο Καλαντζής βγήκε και μπήκε ο Μπεγκλεντζής.

58' Σέντρα του Κολομπάκη, σουτ ο Μαρούδας από κοντά άουτ, στην πρώτη μεγάλη φάση των φιλοξενούμενων.

52'' Η Καλαμάτα ενδιαφέρεται κυρίως για το ματς Χαλκίδα - Δόξα Μανωλάδας όπου όμως η Χαλκίδα προηγείται ήδη 1-0. Στο Δημοτικό Στάδιο παραμένει το 3-0 με τον Τορεζάνι να χάνει μια καλή ευκαιρία πριν ένα λεπτό.

50' Αρχισαν και τα υπόλοιπα ματς στις 4 μ.μ. Στη Σπάρτη η τοπική ομάδα προηγείται 1-0 του Βύζαντα Μεγάρων, στο 14' ο Οικονομόπουλος το γκολ.

48' Ο Τορεζάνι βρήκε τον Οττα που γύρισε από δεξιά, ο Καλαντζής από καλή θέση σούταρε άουτ.

46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο, ο Τσιμικλής μπαίνει στο ματς στη θέση του Κολημήτρα που τραυματίστηκε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Αλλαγή και οι φιλοξενούμενοι, βγήκε ο Κομιώτης, μπήκε ο Πατσιαβούρας

45' Ημίχρονο 3-0 για την Καλαμάτα. Οττα στο 7', Κασμερίδης στο 20' και Ραχίμ στο 30' τα γκολ των Μεσσήνιων.

37' Γύρισμα του Ραχίμ, ο Τορεζάνι από κοντά πλάσαρε άουτ για την Καλαμάτα που κυριαρχεί απόλυτα στο γήπεδο.

35' Μεγάλη ευκαιρία η Καλαμάτα, ο Ραχίμ έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Τορεζάνι έπιασε μόνος από κοντά την κεφαλιά αλλά έχασε ένα εύκολο γκολ στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

30' ΓΚΟΛ Ο Ραχίμ το 3-0 για την Καλαμάτα! Ο Τορεζάνι έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Τζιαφέρης έδιωξε προσωρινά προ του Καλαντζή αλλά ο επερχόμενος Ραχίμ και δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής πέτυχε το 3-0.

23' Φαίνεται πως σήμερα καθαρίζει νωρίς νωρίς το ματς η Καλαμάτα που μπήκε δυνατά και πέτυχε γρήγορα δύο γκολ

20' ΓΚΟΛ Κασμερίδης και 2-0 για την Καλαμάτα! Ο Ραχίμ έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Καλαντζής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, όμως η μπάλα πήγε στην Γκίνο που την έστρωσε στον Κασμερίδη κια αυτός με πλασέ πέτυχε το 2-0.

16' Συνεχίζει να πιέζει και μετά το γκολ η Καλαμάτα.

7' ΓΚΟΛ Οττα 1-0 από νωρίς για την Καλαμάτα! ο Λιόλιος έβγαλε ωραία πάσα από αριστερά, ο Οττα απέγυγε τον Τζιαφέρη και με ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το 1-0.

4' Η νίκη της Ερμιονίδας στο ματς που έγινε νωρίτερα ήταν άσχημο αποτέλεσμα για την Καλαμάτα η οποία ουσιαστικά πλέον κυνηγά μόνο την Χαλκίδα. Η Χαλκίδα, που είναι 5 βαθμούς μπροστα, παίζει στις 4 μ.μ. εντός έδρας με την Δόξα Μανωλάδας.

2' Με το ζόρι 200 θεατές στις εξέδρες αυτή την ώρα. Η Καλαμάτα θέλει μόνο νίκη για να διατηρήσει τις όποιες ελπίδες έχει για παραμονή.

1' Ξεκίνησε στο Δημοτικό Στάδιο το ματς της Καλαμάτας με τον ΑΟ Λεβάντε για την 22η αγωνιστική της Γ' εθνικής.

Σε ματς που έγινε νωριτερα και ενδιέφερε την Καλαμάτα, το αποτέλεσμα είναι άσχημο για τους Μεσσήνιους, Ερμιονίδα - Αιολικός 1-0 τελικό

Οι συνθέσεις των ομάδων...

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Σταυράκης, Γαλανόπουλος, Λιόλιος, Τσόπελας, Κασμερίδης, Κολημήτρας (46' λ.τ. Τσιμικλής), Ραχίμ, Γκίνο, Καλαντζής (59' Μπεγκλετζής), Τορεζάνι (70' Τσουλάκος), Οττα.

ΛΕΒΑΝΤΕ Χαραλαμπίδης, Κολομπάκης, Οικονομόπουλος, Τζιαφέρης (78' Πυλαρινός), Δουμούρας, Μαρίνος, Νινιός, Μπινιχάκης (84' Π. Μαρούδας), Μ. Μαρούδας, Στούπης, Κομιώτης (46' Πατσιαβούρας).

Διαιτητής είναι ο Ιωαννίδης, βοηθοί οι Κοτζαμανίδης, Φαγκρίδας (Πειραιά)

14. Ηρακλής Ψαχνών 7-26 10

• Ο πρωταθλητής ανεβαίνει στη Β' εθνική, ενώ υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες ομάδες.

• Ο Ηρακλής Ψαχνών αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.