Τετάρτη, 26 Οκτώβριος 2016 14:11

TOΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας οι πρωτοπόροι της Α' τοπικής

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Από τον Απόλλωνα Καλαμάτας θα φιλοξενηθεί το Σάββατο ο πρωτοπόρος Μιλτιάδης, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α' τοπικής.

Η ομάδα του Πύργου Τριφυλίας έχει το απόλυτο στο πρωτάθλημα, ενώ οι γηπεδούχοι δεν έχουν πανηγυρίσει ακόμα νίκη (2 ισοπαλίες, 3 ήττες).

Ο Μιλτιάδης οδηγεί λοιπόν την κούρσα με 15 βαθμούς και ακολουθεί με 13 βαθμούς  η Καλαμάτα, η οποία θα παίξει την Κυριακή στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ με τον Α.Ο. Φαραί, που αφήνει γι' αυτό το ματς το γήπεδο "Π. Μπαχράμης".

Εκτός έδρας αγωνίζεται και ο τρίτος της βαθμολογίας (12 β.) Πάμισος, με αντίπαλο το Διαβολίτσι, σε μια αναμέτρηση που επίσης θα γίνει την Κυριακή.

Στην Α1 τοπική θα διεξαχθεί η 5η αγωνιστική με μόλις ένα ματς το Σάββατο και έξι την Κυριακή. Η Κορώνη που ισοβαθμεί με την Ομόνοια στην κορυφή. αγωνίζεται το Σάββατο εκτός έδρας με τον Αστέρα Μικρομάνης. Την επομένη η Ομόνοια θα υποδεχτεί τον Αίαντα Καλαμάτας. 

Δράση έχουμε και στη Β' τοπική με την 4η αγωνιστική στον 1ο όμιλο και την τρίτη στον δεύτερο όμιλο, ενώ στη Γ' τοπική θα γίνει η τρίτη αγωνιστική. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 29 Οκτωβρίου

 

Αβία - Αναγέννηση Παραλίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας - Μιλτιάδης

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Πανθουριακός - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 30 Οκτωβρίου

 

Α.Ο. Φαραί - Καλαμάτα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Διαβολίτσι - Πάμισος

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Κυπαρισσία - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Τέλλος Αγρας - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Ανδρούσα - Εράνη

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

 

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 29 Οκτωβρίου

 

Αστέρας Μικρομάνης - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 30 Οκτωβρίου

 

Ολυμπιακός Ανάληψης - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Πεταλίδι - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

Ομόνοια - Αίας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Σπερχογεία - Μεσσηνιακός

Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Δώριο - Ασπρόχωμα

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Νέος Άρις

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 29 Οκτωβρίου

 

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

Ηρακλής Κυπαρισσίας- - Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 30 Οκτωβρίου

 

Παπαφλέσσας Αμφειας - Καλό Νερό

Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 11.30 π.μ.

ΑΕΚ Καλαμάτας - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 2 μ.μ.

Κεραυνός - Πανευαϊκός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 29 Οκτωβρίου

 

Βλαχόπουλο - ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

Μεθώνη - Καλλιθέα

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Ακαδημία Πάμισος - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Πατίστα - Στενωσιά

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης¨, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 30 Οκτωβρίου

 

ΑΣ Φυτειάς  - Λογγά

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.μ.

 

Δευτέρα 31 Οκτωβρίου

 

Πανιώνιος - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

 

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 29 Οκτωβρίου

 

Θησέας - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 30 Οκτωβρίου

 

Λέικα - Ικαρος

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 9.30 π.μ.

Βέργα - Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9.30 π.μ.

Θύελλα Παραλίας - Δαναός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.μ.

 

Δευτέρα 31 Οκτωβρίου

 

Νέδουσα - Ερμής.

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Ρεπό: Νέστωρ Πύλου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Ποδόσφαιρο ή μπάσκετ
Ποδόσφαιρο ή μπάσκετ
Πρέπει να διαλέξεις μια απάντηση