Σάββατο, 12 Νοέμβριος 2016 17:22

H Καλαμάτα 2-0 την Αναγέννηση, όλα τα αποτελέσματα

Η Καλαμάτα νίκησε με 2-0 την Αναγέννηση στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α' τοπικής.

Τα γκολ πέτυχαν οι Αθανασόπουλος και Τσουλάκος στο 62' και το 64' αντίστοιχα. Η Καλαμάτα δυσκολεύτηκε μέχρι το σημείο που σημειώθηκαν τα γκολ μιας και η Αναγέννηση ήταν καλά στημένη στο γήπεδο και είχε κλείσει τους χώρους. Ωστόσο μέσα σε δύο λεπτά οι μελανόλευκοι καθάρισαν το ματς. Η Καλαμάτα πλέον είναι μόνη πρώτη με 22 βαθμούς και περιμένει το αυριανό ματς του Παμίσου με τον Μιλτιάδη για να δει αν θα μείνει πρώτη ή όχι. (Ο Μιλτιάδης έχει 19 βαθμούς).

Η Ανδρούσα με γκολ του Τσέλα στο 70' πήρε μεγάλη νίκη επί του Τέλλου Αγρα στους Γαργαλιάνους, ενώ ο Α.Ο. Φαραί με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησε εύκολα με 4-0 του Αστέρα Αρφαρών και ξεκόλλησε από την τελευταία θέση.