Τετάρτη, 23 Νοέμβριος 2016 16:58

Πρώτη νίκη του Τσικλητήρα στην Πύλο, 3-0 το Λουτράκι

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε... Κάπως έτσι μπορεί να περιγραφεί ο σημερινός αγώνας του Τσικλητήρα με το Λουτράκι.

Η ομάδα της Πύλου μπήκε αποφασισμένη για τη νίκη και "κλείδωσε" ουσιαστικά τους τρεις βαθμούς από το 28', όταν και προηγήθηκε 2-0 με τους Μικελάτο και Μπίζο, σ' ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο διαχειρίστηκε το προβάδισμα και στο 72' βρήκε ένα ακόμα γκολ και πάλι με τον Μπίζο για να δώσει διαστάσεις στην πρώτη φετινή νίκη στη φυσική της έδρα και δεύτερη στο πρωτάθλημα, έπειτα από το 3-1 με τη Δόξα Μεγαλόπολης στις 25 Σεπτεμβρίου. Ετσι η ομάδα του Νίκου Κακαλέτρη ξεκόλλησε από τους 7 βαθμούς, ανέβηκε στην 9η θέση του 3ου ομίλου της Γ' εθνικής και αύξησε στους 8 βαθμούς τη διαφορά από την 15η και τελευταία θέση που οδηγεί στον υποβιβασμό.

(Αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτογραφίες στο φύλλο της Πέμπτης στην "Ελευθερία")