Κυριακή, 05 Φεβρουαρίου 2017 14:50

Η Δόξα 2-1 την Πύλο στη Γ' εθνική, ισοπαλία στη Μεσσήνη στην Α' τοπική

Η Δόξα Μεγαλόπολης νίκησε 2-1 τον Τσικλητήρα Πύλο για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής. Στην Α' τοπική Πάμισος και Πανθουριακός έφεραν 1-1 στη Μεσσήνη ενώ η Αναγέννηση νίκησε τον Εθνικό στο Μελιγαλά και έπιασε τον Πανθουριακό στην δεύτερη θέση.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

4.56 μ.μ. Τελικό 1-1 στη Μεσσήνη αναμεσα σε Πάμισο και Πανθουριακό, τελικά Κυπαρισσία - Αβία 1-0, Τέλλος Αγρας - Διαβολίτσι 1-0, Εράνη - Μιλτιάδης 0-1.

4.55 μ.μ. Γκολ ο Μιλτιάδης στα Φιλιατρά με Παυλόγιαννη. Εράνη - Μιλτιάδης 0-1 στο 86΄.

4.52. μ.μ. Ο Τσάτσος πετυχαίνει γκολ στο 93' για την Πύλο με κεφαλιά αλλά η Μεσσηνιακή ομάδα γνωρίζει την ήττα. Τελικό Δόξα Μεγαλόπολης - Πύλος 2-1.

4.48 μ.μ. Γκολ ο Πανθουριακός στο 88' με Κάνιστρα. Πάμισος - Πανθουριακός 1-1.

4.33 μ.μ. γκολ η Δόξα με Πρίκα στο 72'. Δόξα Μεγαλόπολης - Πύλος 2-0. Στην Α1 τοπική έχουμε Μικρομάνη - Χώρα 2-1, Ομόνοια - Νέος Αρις 2-1, Δώριο - Μεσσηνιακός 0-1.

4.20 μ.μ. Στο 65' παραμέμει το 1-0 στη Μεγαλόπολη. Δόξα - Πύλος 1-0 με το γκολ του Παναγιωτίδη από το 25'.

4.18 μ.μ. Γκολ η Κυπαρισσία με Σούπουλι. Κυπαρισσία - Αβία 1-0.

3.53 μ.μ. Εθνικος - Αναγένηση έγινε 0-3 με Τρίψα. Αγρας - Διαβολίτσι παραμένει το 1-0 στο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι στο 44' με τον Καλογερόπουλο
Ετσι στο ημίχρονο στην Α' τοπική έχουμε...
Κυπαρισσία - Αβία 0-0
Τέλλος Άγρας - Διαβολίτσι  1-0
Πάμισος - Πανθουριακός 1-0
Εράνη - Μιλτιάδης 0-0

3.46 μ.μ. Ημίχρονο 1-0 στη Μεγαλόπολη με το γκολ του Παναγιωτίδη στο 25' ενώ η Πύλος είχε μια καλή ευκαιρία με τον Γραμματικόπουλο στο 43'.

3.37 μ.μ. Γκολ η Αναγέννηση με Τριανταφυλλάκη. Εθνικός - Αναγέννηση 0-2.

3.30 μ.μ. Γκολ ο Πάμισος με Φιλόπουλο, από εκτέλεση φάουλ του Δημητρακόπουλου. Πάμισος - Πανθουριακός 1-0.

3.28 μ.μ. Γκολ η Αναγέννηση με τον Μάρη. Εθνικός - Αναγέννηση 0-1.

3.26 μ.μ. Γκολ η Δόξα Μεγαλόπολης. Από σέντρα του Αλεξανδρή ο Παναγιωτίδης με κεφαλιά το 1-0. Δόξα Μεγαλόπολης - Πύλος 1-0.

3.25 μ.μ. Σε ματς της Α1 τοπικής, Αστέρας Μικρομάνης - Χώρα 1-0 και Ομόνοια - Νέος Αρις 0-1.

3.24 μ.μ Στο 24' παραμένει το 0-0 στη Μεγαλόπολη, χωρίς κάποια φάση το ματς.

3.20 μ.μ. Γκολ έχει πετύχει ο Τέλλος Αγρας με τον Διακουμή. Τέλλος Αγρας - Διαβολίτσι 1-0.

3. 11 μ.μ. Στη Μεγαλόπολη στο 11' παραμένει το 0-0 στο Δόξα - Πύλος χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο ματς. Περίπου 150 φίλαθλοι στο γήπεδο, 30 εκ των οποίων φίλοι του Τσικλητήρα.