Σάββατο, 11 Φεβρουάριος 2017 11:50

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Ξεχωρίζει το ματς Αίας - Ομόνοια

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Ξεχωρίζει το ματς Αίας - Ομόνοια

Με σημαντικά παιχνίδια τόσο για την άνοδο όσο και για την παραμονή θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα της Α1 τοπικής.

Η αναμέτρηση που ξεχωρίζει από την 18η αγωνιστική είναι αυτή ανάμεσα στον Αίαντα (29 βαθμοί) και την Ομόνοια (36 β.). Οι γηπεδούχοι είναι στην 4η θέση και κυνηγούν μια θέση στην προνομιούχο τριάδα ενώ η Ομόνοια από την περασμένη αγωνιστική είναι μόνη στην κορυφή και θέλει να μείνει εκεί μέχρι το τέλος. 

Η δεύτερη Σπερχογεία που προέρχεται από δύο σερί ήττες (33 β.) θα φιλοξενηθεί από το Μεσσηνιακό (17 β.) ο οποίος προέρχεται από μεγάλο διπλό στο Δώριο και δίνει τη μάχη της παραμονής. 

Το Ασπρόχωμα (31 β.) βρίσκεται στην 3η θέση και θα υποδεχθεί το Δώριο (24 β.) που μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα έχει χάσει έδαφος στη μάχη της ανόδου. 

Ο Ηρακλής (28 β.) θα φιλοξενηθεί από τον ουραγό Νέο Αρι (5 β.) και θέλει το διπλό για να μείνει κοντά στις προνομιούχες θέσεις, κάτι που θα επιδιώξει και ο Ακρίτας Κορώνης (28 β.) που μετά το διπλό στην Σπερχόγεια θα υποδεχθεί τον Αστέρα Μικρομάνης (22 β.) 

Στη Χώρα ο τοπικός Παπαφλέσσας (19 β.) υποδέχεται τον Απόλλωνα Πεταλιδίου (20 β.) ενώ σημαντικό για την παραμονή είναι το ματς του Χανδριναϊκού (17 β.) με τον Ολυμπιακό Αν. (14 β.)

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής: 

 

Σάββατο 

Χανδριναϊκός - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

Σκόρδος, Γιαννακλής, Νιάρχος

Παπαφλέσσας Χώρας - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Τσοπανάκης, Γιαννέτσος

Νέος Άρις - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Νίκας, Μπασιλάρης, Παναγιωτόπουλος

Μεσσηνιακός - Σπερχογεία 

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Καρβούνης, Κυριόπουλος, Τσακόπουλος

Ασπρόχωμα - Δώριο

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Τουρλομούσης, Μανιατέας, Σταύρου

 

Κυριακή

Ακρίτας Κορώνης - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Καυκάς

Αίας - Ομόνοια

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

Ψηλοπαναγιώτης, Ρέκκας, Γιαννέτσος

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 17 αγώνες)

1. Ομόνοια    36-16    39

2. Σπερχογεία    32-15    36

3. Ασπρόχωμα    34-16    31

4. Αίας    22-18 29

5. Ηρακλής Καλ.    24-18    28

-. Ακρίτας Κορώνης        35-33    28

7. Δώριο        22-21   24

8. Μικρομάνη    22-23   22

9. Πεταλίδι    19-27    20

10. Χώρα    22-34   19

11. Χανδριναϊκός    23-30    17

-. Μεσσηνιακός    16-22    17

13. Ολυμπιακός Ανάληψης   16-25    14

14. Νέος Άρις    13-38    5

 

• Η Σπερχογεία ξεκίνησε με -2 βαθμούς.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ