Κυριακή, 05 Μάρτιος 2017 15:23

Εχασε η Πύλος, ισοπαλία η Καλαμάτα, εύκολη νίκη ο Πάμισος

Ο Τσικλητήρας Πύλου έχασε με 1-0 από τη Χαλκίδα στην Πύλο

Ο Τσικλητήρας Πύλου έχασε με 1-0 από τη Χαλκίδα στην Πύλο για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής ενώ στην Α' τοπική η έκπληξη έγινε στο γήπεδο του Μεσσηνιακού όπου η Καλαμάτα έφερε 1-1 με τον ΑΟ Φαραί. Εύκολη νίκη για τον Πάμισο, 5-0 το Διαβολίτσι, η Εράνη νίκησε 1-0 την Ανδρούσα και ο Εθνικός με τον Πανθουριακό έμειναν στο 0-0.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

5.21 μ.μ. Τελικό Καλαμάτα - Φαραί 1-1.  Πάμισος - Διαβολίτσι 5-0 λίγο πριν το τέλος. Τελικά Εράνη - Ανδρούσα 1-0, Εθνικός - Πανθουριακός 0-0.

5.09 μ.μ. Στο 80' παραμένει το 1-1 στο Καλαμάτα - Φαραί.

4.58 μ.μ. Τελικό στην Πύλο, Τσικλητήρας - Χαλκίδα 0-1 με το γκολ του Ανέστη στο 74'.

4.57 μ.μ. Ο Πάμισος με δύο γκολ του Μπίσα στο 60' και το 64' προηγείται 3-0 του Διαβολίτσίου. Η Εράνη έχει ανοίξει το σκορ προηγείται 1-0 της Ανδρούσας.

4.48 μ.μ. Η Καλαμάτα κέρδισε πέναλτι στο 58' αλλά ο Καλαντζής νικήθηκε από τον Μάρη, παραμένει το 1-1 στο Καλαμάτα - Φαραί.

4.47 μ.μ. Στο 84' παραμένει το Πύλος - Χαλκίδα 0-1.

4.40 μ.μ. Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού παραμένει το 1-1 στο Καλαμάτα - Φαραία αλλά ο ΑΟ Φαραί από το 51' παίζει με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε με β' κίτρινη κάρτα ο Κακαλής για φάουλ στο Λιόλιο.

4.36 μ.μ. γκολ η Χαλκίδα στην Πύλο στο 74' με τον Ανέστη. Τσικλητήρας - Χαλκίδα 0-1 στο 75'.

4.30 μ.μ. Ξεκίνησε και το δεύτεορ ημίχρονο στα ματς της α' τοπικής, όπου στο ημίχρονο είχαμε Καλαμάτα - Φαραί 1-1, Πάμισος - Διαβολίτσι 1-0, Εθνικος - Πανθουριακός 0-0 και Εράνη - Ανδρούσα 0-0.

4.25 μ.μ. Στο 62' παραμένει το 0-0 στο Πύλος - Χαλκίδα, πιο ζωντανό πάντως το ματς στο β' ημίχρονο με φάσεις και από τις δύο ομάδες.

4.20 μ.μ. Ημίχρονο Καλαμάτα - Φαραί 1-1.

4.00 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Δοιαβολίτσι 1-0 με γκολ του Παπαδόπουλου.

3.59 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Φαραί ισοφαρίζει την Καλαμάτα με κεφαλιά του Σταματελόπουλου, από φάουλ του Σπανού. Καλαμάτα - Φαραί 1-1.

3.56 μ.μ. ΓΚΟΛ η Καλαμάτα προηγειται 1-0 του ΑΟ Φαραί. Ο Νάτσης εκτέλεσε φάουλ πετάχτηκε στην πορεία ο Τσουλάκος, που πρέπει να τη βρήκε λίγο για να γίνει το 1-0.

3.50 μ.μ. Ημίχρονο στην Πύλο, Τσικλητήρας - Χαλκίδα 0-0 σε ένα κακό ματς χωρίς φάσεις. Στην Α' τοπική τα ματς είναι περίπου στο 20' χωρίς γκολ,

3.36 μ.μ. Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού ξεκίνησε το ματς μεταξύ των πιο φορμαρισμένων ομάδων της Α' τοπικής.  Η πρωτοπόρος Καλαμάτα υποδέχεται τον 5ο ΑΟ Φαραί με τις δύο ομάδες να προέρχονται από έξι συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα!

3.30 μ.μ. Στην Πύλο το ματς του Τσικλητήρας με την Χαλκίδα (που άρχισε στις 3 μ.μ.)  είναι στο 0-0 στο 28' χωρίς κάποια καλή φάση, Τώρα γίνεται η σέντρα στα ματς της Α' τοπικής.