Κυριακή, 23 Απρίλιος 2017 21:24

Εφυγε με άδεια χέρια από την Τρίπολη ο Τσικλητήρας (1-0 από τον Παναρκαδικό)

Την 10η φετινή του ήττα στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής γνώρισε στην Τρίπολη ο Τσικλητήρας Πύλου με 1-0 από τον Παναρκαδικό, αλλά το θετικό είναι ότι ηττήθηκαν και οι ομάδες της ουράς (Δόξα Μεγαλόπολης, Ζευγολατιό). Οπότε η διαφορά από την τελευταία θέση του 3ου ομίλου, που οδηγεί στον υποβιβασμό παρέμεινε στους 5 βαθμούς,

Το σημερινό ματς κρίθηκε στο γρήγορο γκολ του Σταθουλόπουλου στο 14'.
Ο Παναρκαδικός είχε φλύαρη υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, μιας και δεν απειλούσε. Ούτε όμως η ομάδα της Πύλου είχε ευκαιρίες, με εξαίρεση μια κεφαλιά του Πύλιου στο 33'. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τσικλητήρας ήταν καλύτερος και με την είσοδο των Γεωργιόπουλου και Γραμματικόπουλου απείλησε την εστία του Ψυχογιού. Στο 57' ο πρώτος έπιασε την κεφαλιά και ο γκολκίπερ του Παναρκαδικού απέκρουσε δύσκολα. Στο 61' ο Τσάτσος είχε σουτ από καλή θέση άουτ, ενώ ίδια κατάληξη είχε και το σουτ που επιχείρησε στο 79'. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Πετρόπουλος του Παναρκαδικού.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ:  Ψυχογιός, Πετρόπουλος, Καναβέτας, Γκίτζιας, Δήμος, Κυριακόπουλος, Αρώνης, Σταθουλόπουλος (83’ Γιουκούδης), Τ. Σαλαπάτας, Καδάς (87' Π. Σαλαπάτας), Κολιόπουλος (72' Πούτσι)
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Θάνος, Σβίγγος (54′ Γεωργιόπουλος), Καραμπάς, Σεντεμέντες, Ρούσσης, Ζαχαρόπουλος, Μάνικος, Κυριαζόπουλος (66′ Γραμματικόπουλος), Πύλιος (78′ Μπίζος), Τσάτσος, Κερμενίδης