Κυριακή, 24 Σεπτέμβριος 2017 15:55

Προκρίθηκαν Καλαμάτα, Πάμισος και Απόλλωνας (βίντεο)

Καλαμάτα, Πάμισος και Απόλλωνας πήραν την πρόκριση στα σημερινά ματς του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Η Καλαμάτα νίκησε 1-0 τον Τσικλητήρα με γκολ του Καμινιώτη και στους "4" θα παίξει με τον Πανθουριακό που χθες είχε νικήσει με 5-2 το Καλό Νερό. Ο Πάμισος έχανε 2-0 στα Φιλιατρά από την Εράνη όμως επικράτησε με 3-2 και στον ημιτελικό θα παίξει με τον Απόλλωνας Καλαμάτας που νίκησε 3-1 στην Σπερχογεία.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

90' Τελικό Καλαμάτα - Πύλος 1-0. Τελικο Εράνη - Πάμισος 2-3.

90' Τελικό Σπερχογεία -  Απόλλωνας  1-3.

88' Ανατροπή στα Φιλιατρά. Ο Πάμισος με Βέλλη στο 84' και Λαθύρη στο 86' προηγείται 2-3 της Εράνης.

77' Κόκκινη ο Τσουλάκος, με 10 συνεχίζει η Καλαμάτα που προηγείται 1-0 της Πύλου.

70' ΓΚΟΛ Εράνη - Πάμισος 2-1, μείωσε ο Δαραμάρας με πέναλτι για τον Πάμισο.

70' Καμιά αλλαγή στα τρία ματς όπου έχουμε Καλαμάτα - Πύλος 1-0, Εράνη - Πάμισος 2-0 και Σπερχογεία - Απόλλωνα 1-3. Η Καλαμάτα στο 60' ειχε δοκάρι με τον Τσουλάκο.

50' ΓΚΟΛ Σπερχογεία - Απόλλωνας 1-3. Μείωσαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Δωδέκατου στο 50'.

46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο στα τρία ματς.

45' Ημίχρονο Καλαμάτα - Πύλος 1-0. Ημίχρονο Σπερχογεία - Απόλλωνας 0-3. Ημίχρονο Εράνη - Πάμισος 2-0.

30' ΓΚΟΛ Σπερχογεία - Απόλλωνας 0-3 με γκολ του Μανωλόπουλου στο 28'.

28' ΓΚΟΛ Εράνη - Πάμισος 2-0 με πέναλτι του Μπεγέτη.

20' ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Πύλος 1-0! Ο Καμινιώτης με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή δίνει προβάδισμα στην "Μαύρη Θύελλα".

17' ΓΚΟΛ Σπερχογεία - Απόλλωνας 0-2 με γκολ του Αλεξόπουλου στο 16'.

17' ΓΚΟΛ Εράνη - Πάμισος 1-0 με σκόρερ τον Βλαχόπουλο,

14' Στο 0-0 τα ματς σε γήπεδο Μεσσηνιακού και Φιλιατρά, 1-0 ο Απόλλωνας προηγείται στην Σπερχογεία.

7' ΓΚΟΛ Σπερχογεία - Απόλλωνας 0-1 στο 6'. Η ομάδα της Καλαμάτας άνοιξε το σκορ με σουτ του Γκελγκέρια.

1' Εγινε η σέντρα στα παιχνίδια. Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού γίνεται το ντέρμπι των εκπροσώπων της Μεσσηνίας στην Γ' εθνική, της Καλαμάτας και του Τσικλητήρα.

Θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη των αγώνων.