Τετάρτη, 27 Νοέμβριος 2013 12:24

Την Κυριακή το ντέρμπι Κυπαρισσία - Εθνικός, το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις τοπικές κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Την Κυριακή το ντέρμπι Κυπαρισσία - Εθνικός, το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις τοπικές κατηγορίες

Την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί το ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' τοπικής ανάμεσα στην Κυπαρισσία και τον Εθνικό Μελιγαλά.
Η αυλαία της 10ης αγωνιστικής θα ανοίξει το Σάββατο 30 Νοεμβρίου με τη διεξαγωγή 4 αναμετρήσεων και θα κλείσει την επόμενη ημέρα επίσης με 4 ματς.


Ντέρμπι κορυφής έχουμε όμως αυτό το Σαββατοκύριακο και στους δύο ομίλους της Β' τοπικής στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής. Συγκεκριμένα στον 1ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Πανθουριακός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το προσεχές Σάββατο, το δεύτερο της βαθμολογίας Ασπρόχωμα. Στο 2ο όμιλο, την επόμενη ημέρα, ο πρωτοπόρος Ακρίτας Κορώνης θα υποδεχτεί στην έδρα του, το 2ο της βαθμολογίας Χανδριναϊκό.
Στη Γ' κατηγορία θα πραγματοποιηθούν οι συναντήσεις της 6ης αγωνιστικής και στους τρεις ομίλους.
Το ερχόμενο Σάββατο θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους του παιδικού πρωταθλήματος.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε α', Β', Γ' τοπική και στο παιδικό πρωτάθλημα, είναι:
 
Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 30/11
Ολυμπιακός Καλ. - Σπεργογεία
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Πάμισος - Ομόνοια
Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Διαβολίτσι - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.
Φαραί - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 1/12

Εράνη - Απόλλωνας Καλ.
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Ανδρούσα - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Δώριο
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 30/11

Ασπρόχωμα - Πανθουριακός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Νέος Αρις - Κεραυνός
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Αστέρας Μικρομάνης - Μάνεση
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας - Δόξα
Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.

Κυριακή 1/12

Ηρακλής Καλ. - Βαλύρα
Γήπεδο "Μπαχράμης", 3 μ.μ.
ΑΠΣ Αρις - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 30/11

Αίας - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Χώρα
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.
Πεταλίδι - Καλλιθέα
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Λογγά - Βέργα
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Κυριακή 1/12

Κορώνη - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Πανιώνιος - Μιλτιάδης
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Πατίστα - Παναθηναϊκός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 30/11

Πανευαϊκός - Διόδια
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Κοπανάκι - Καλό Νερό
Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.
ΑΕ Γαργαλιάνων - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

2ος όμιλος
Σάββατο 30/11

Αβραμιού - Χαρακοπιό
Γήπεδο Αβραμιού, 3 μ.μ.

Κυριακή 1/12

Χατζή - Αμφιθέα
Γήπεδο Χατζή, 11 π.μ.
Αιθαία - Στενωσιά
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.
Νέστωρ Πύλου - Νέδουσα
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.

3ος όμιλος

Σάββατο 30/11

Μάνη - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.

Κυριακή 1/12

Ικαρος - Ατρόμητος Καλ.
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9.30 π.μ.
Θησέας - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Δαναός - Θύελλα Παρ.
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 1 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Διαβολίτσι - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 11 π.μ.
Κυπαρισσία - Αίας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Εράνη - Δώριο
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

2ος όμιλος

Δαναός - Ομόνοια
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Μάνη - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Πλάτσας, 12 μ.
Απόλλων Καλ. - Δόξα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

3ος όμιλος

Ηρακλής Καλ. - Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Αιθαία - Φαραί
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Ανδρούσα - Ολυμπιακός Καλ.
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

4ος όμιλος

Ασπρόχωμα - Πατίστα
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Πεταλίδι - Αμφεια
Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Πάμισος
Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ