Κυριακή, 03 Δεκέμβριος 2017 14:53

Μεγάλο διπλό ο Τσικλητήρας, ισοπαλία η Καλαμάτα

Στις 3 μ.μ. ξεκίνησαν οι αγώνες της Καλαμάτας με τον Παναρκαδικό και της Αχαϊκής με τον Τσικλητήρα Πύλου για την Γ' εθνική καθώς και τα ματς της Α' τοπικής στην Μεσσηνία.

Ο Τσικλητήτας Πύλου πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Αχαικής με 1-0 με γκολ του Γιαννόπουλου στο 6΄κάνοντας τεράστιο βήμα για την παραμονή. Η Καλαμάτα ήταν κακή και παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία, 0-0 στον Παναρκαδικό. Ετσι η Καλαμάτα έμειμε στο -5 από τον πρωτοπόρο Αστέρα Αμαλιάδας που νίκησε 1-0 την Βάρδα με γκολ του Κέρι στο 95' και 4 βαθμούς πίσω από τον Αστέρα Βλαχιώτη που νίκησε 3-2 τον Διαγόρα Βραχνέικων. Στα άλλα ματς του ομίλου Ζάκυνθος - Παλληξουριακός 2-0, Λεωνίδιο - Πανηλειακός 0-2.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

90' Τελικό Καλαμάτα - Παναρκαδικός 0-0. Πολύ κακή εμφάνιση η Καλαμάτα έμεινε στο μηδέν.

89' Παραμενει το 0-0 στο Καλαμάτα - Παναρκαδικός

75' Στην Γ' εθνική στο 75' Καλαμάτα - Παναρκαδικός 0-0, Αχαίκή - Πύλος 0-1.

65' Παραμένει το 0-0 στο Καλαμάτα - Παναρκαδικός στο 65'. Πίεσε για λίγα λεπτά στο ξεκίνημα της επανάληψης η Καλαμάτα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

56' Στην Α' τοπική Σπερχογεία - Μιλτιάδης 3-0 (ο Καραχάλιος το τρίτο γκολ).

51' Στην Α' τοπική Διαβολίτσι - Πανθουριακός 1-0 με Κουλόπουλο στο 51'.

46' Δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια

45' Ημίχρονο Καλαμάτα - Παναρκαδικός 0-0. Αχαίκή - Πύλος 0-1. Στην Α' τοπική Κυπαρισσία - Εράνη 1-0 (Χατζηαράπησης στο 43'), Σπερχογεία - Μιλτιάδης 2-0 (Καραχάλιος το δεύτεορ γκολ).

35΄Στην Γ' εθνική, στον 5ο όμιλο, μέχρι τώρα έχουμε γκολ στα εξής ματς. Αχαίκή - Τσικλητήρας 0-1, Ζάκυνθος - Παλληξουριακός 1-0, Λεωνίδιο - Πανηλειακός 0-1, Αστέρας Βλαχιώτη - Διαγόρας Βραχνέικων 2-1.

32' Ο Τσικλητήρας προηγείται με 1-0 της Αχαϊκής εκτός έδρας με γκολ του Γιαννόπουλου.

31' Στην Κυπαρισσία παραμένει το 0-0, αλλά η Εράνη παίζει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπουρδέκα.

18' Στην Α' τοπική Σπερχογεία - Μιλτιάδης 1-0 με γκολ του Μπάλλα.

14' Ο Γουερέ εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Καντούτσης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

9' Μεγάλη ευκαιρία με τον Γουερέ η Καλαμάτα στο 9'. Ο Γουερέ συνεργάστηκε πολύ ωραία με τον Τσουλάκο, μπήκε στην περιοχή από δεξιά και έκανε το σουτ αλλά ο Χότζιτς απόκρουσε σωτήρια με τα πόδια σε κόρνερ.

6' Πρώτη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό, όταν από λάθος των Τσεμπερίδη και Καντούτση ο Ν. Λυμπερόπουλος πήρε τη μπάλα και σούταρε από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

3' Στο ματς της Α' τοπικής που ξεκίνησε στις 12.30 μ.μ. Αναγέννηση - Ολυμπιακός Καλαμάτας 0-4 τελικό.

2' Οι συνθέσεις στο ματς της Καλαμάτας με τον Παναρκαδικό

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Γκόμες, Καλογερόπουλος, Λιόλιος, Καντούτσης, Ορ. Νικολόπουλος, Τσεμπερίδης, Τσουλάκος, Καμινιώτης, Κουρέλλας, Ρονκάτο, Γουερέ.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Χότζιτς, Ασεν, Μπούτας, Μπαξεβάνος, Νάνος, Κυριακόπουλος, Δ. Λυμπερόπουλος, Ν. Λυμπερόπουλος, Ευαγγέλου, Καδάς, Συρεγγελάς.

1' Ξεκίνησαν οι αγώνες