Τετάρτη, 20 Δεκέμβριος 2017 16:00

Στον τελικό του Κυπέλλου Μεσσηνίας Καλαμάτα και Πάμισος

Στον τελικό του Κυπέλλου Μεσσηνίας Καλαμάτα και Πάμισος.

Καλαμάτα και Πάμισος εξασφάλισαν την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Μεσσηνίας. Η Καλαμάτα με γκολ του Καμινιώτη στο 93' νίκησε 3-1 τον Πανθουριακό (με 1-2 θα πήγαινε παράταση) ενώ ο Πάμισος νίκησε 2-1 στη Μεσσήνη τον Απόλλωνα (1-1 το πρώτο ματς).

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝΩ

5.55. Γκολ στο 94 η Καλαμάτα με Καμινιώτη παίρνει την πρόκριση!

5.45 μ.μ Στο 85' παραμένει το Πανθουριακός - Καλαμάτα 1-2 που ειναι σκορ παράτασης.

5.33 μ.μ. Γκολ ο Πανθουριακός μειώνει 1-2 με αυτογκόλ του Ρονκάτο στο 72' μετά από κόρνερ του Πανταζή. Αν μείνει το 1-2 θα πάμε σε παράταση.

5.31. Στο 70' Πανθουριακός - Καλαμάτα 0-2. Η Καλαμάτα έχει σκορ πρόκρισης ενώ παίζει με δέκα παίκτες και ο Πανθουριακός ψάχνει ένα γκολ για να πάει το ματς στην παράταση,

5.24 μ.μ. Γκολ η Καλαμάτα 0-2 με Ρονκάτο! Σκορ πρόκρισης πλέον για την Καλαμάτα.

5.23 μ.μ. Αποβάλλεται ο Ορ. Νικολόπουλος της Καλαμάτας με β΄κίτρινη για διαμαρτυρία. Με δέκα παίκτες συνεχίζει η Καλαμάτα.

5.18 μ.μ. Δύο ευκαιρίες με Μουστάκα στο 54' και το 55' ο Πανθουριακός, παραμένει το Πανθουριακός - Καλαμάτα 0-1.

5.07 μ.μ. Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ματς Πανθουριακός - Καλαμάτα.

Ημίχρονο Πανθουριακός - Καλαμάτα 0-1. Η ομάδα της Θουρίας έχει σκορ πρόκρισης αφού είχε νικήσει 2-1 εκτός έδρας στο πρώτο ματς. Στον πρώτο ημιτελικό ο Πάμισος νίκησε νωρίτερα 2-1 τον Απόλλωνα και πέρασε στον τελικό.

4.42 μ.μ. Στο 42' Πανθουριακός - Καλαμάτα παραμένει το 0-1.

4.38 μ.μ. Ο Πάμισος επιστρέφει σε τελικό μετά από 7 χρόνια. Η τελευταία του παρουσία ήταν το 2010-2011 όταν είχε νικήσει 2-0 την Σπερχογεια στον τελικό.

4.35 μ.μ. Ο Πανθουριακός έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του στο ματς όταν ο Μουστάκας έβγαλε ωραία πάσα στον Χελά που μπήκε από αριστερά και έκανε το δυνατό σουτ, ο Γκόμες απόκρουσε με το ένα χέρι με την μπάλα όμως να σηκώνεται ψηλά και να παίρνει πορεία προς τα δίχτυα αλλά ο Ορ. Νικολόπουλος έδιωξε με κεφαλιά σε κόρνερ. Παραμένει το Πανθουριακός - Καλαμάτα 0-1 στο 32'.

4.25 μ.μ. ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΠΑΜΙΣΟΣ! Τελείωσε το ματς στην Μεσσήνη με τον Πάμισο να κερδίζει 2-1 τον Απόλλωνα (1-1 το πρώτο ματς). Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Απόλλωνας στο 93' να ισοφαρίσει και να πάρει αυτός την πρόκριση με κεφαλιά του Μανωλόπουλου που έβγαλε δύσκολα ο Αντωνόπουλος. Στον Κορδία Πανθουριακός - Καλαμάτα 0-1 στο 26' με το γκολ του Αθανασόπουλου στο 10'. Ο Πανθουριακός έχει πάντως ακόμη σκορ πρόκρισης.

4.14 μ.μ. Γκολ η Καλαμάτα με τον Αθανασόπουλο στο 10'. Ο σκόρερ συνδυάστηκε με τον Τσουλάκο, μετά το σουτ του τελευταίου η μπάλα κόντραρε στον Κλουβάτο και έφτασε στον Αθανασόπουλο και αυτός από κοντά πέτυχε το 0-1 για την Καλαμάτα.

4.11 μ.μ. Οι συνθέσεις στο ματς Πανθουριακός - Καλαμάτας είναι οι εξής.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ Σταθάς, Ι. Τρίψας, Κουρούπης, Οδεμισιώτης, Κλουβάτος, Μουστάκας, Αργυρόπουλος, Μπιτσάνης, Μουλιάτος, Πανταζής, Χελάς.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Γκόμες, Παπουτσογιαννόπουλος, Λιόλιος, Καντούτσης, Ορ. Νικολόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Καμινιώτης, Σαραντόπουλος, Τσουλάκος, γουερέ, Αθανασόπουλος.

4.07 μ.μ. Στο 4' το ματς του Πανθουριακού με την Καλαμάτα στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία, παρουσία περίπου 250 φιλάθλων. Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς ο Πανθουριακός είχε νικήσει με 2-1 την Καλαμάτα στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.

4.06 μ.μ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς στη Μεσσήνη, 2-1 προηγείται ο Πάμισος του Απόλλωνα ενώ θυμίζουμε πως το σκορ του πρώτου αγώνα ήταν 1-1. Αν μείνει το 2-1 στη Μεσσήνη ο Πάμισος θα πάρει το εισιτήριο για τον τελικό.

Στη Μεσσήνη το ματς Πάμισος - Απόλλωνας ξεκινησε στις 2.30 και στο 75' είναι 2-1 με τα γκολ που πέτυχαν ο Λαθύρης για τους γηπεδούχους στο 27' και ο Ηλιόπουλος στο στο 75' και ο Γκελγκέρια στο 35' για τον Απόλλωνα.

Στις 4 μ.μ. έγινε η σέντρα στο ματς Πανθουριακός - Καλαμάτα.