Κυριακή, 07 Ιανουάριος 2018 14:48

Νίκες για Καλαμάτα και Πύλο, ξέφυγε με 4 βαθμούς ο Πάμισος στην Α' τοπική - όλα τα αποτελέσματα

Γράφτηκε από τον

Νίκες για Καλαμάτα και Πύλο, ξέφυγε με 4 βαθμούς ο Πάμισος στην Α' τοπική

Η Καλαμάτα νίκησε με 3-1 το Λεωνίδιο στο γήπεδο του Μεσσηνιακού ενώ μεγάλο διπλό πήρε ο Τσικλητήρας Πύλου στην Τρίπολη επί του Παναρκαδικού με 1-0. Δεν άλλαξε η κατάσταησ στην κορυφή της Γ' εθνικής, καθώς νίκησε ο Αστέρας Βλαχιώτη (27 β.), ο Αστέρας Αμαλιάδας (23 β.) ενώ Καλαμάτα και Πανηλειακός έχουν από 21 και είναι στην τρίτη θέση. Στην 5η θέση ανέβηκε ο Τσικλητήρας Πύλου!

Στην Α' τοπική ο Πάμισος νίκησε 2-0 τον Εθνικό Μελιγαλά και ξέφυγε 4 βαθμούς από τον Πανθουριακό που έφερε 2-2 με τον Απόλλωνα.

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ' ΕΘΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

Παναρκαδικός - Τσικλητήρας Πύλου 0-1

ΠΑΟ Βάρδας - Πανηλειακός 1-2

Διαγόρας Βραχνέικων - Παλληξουριακός 1-0

Αστέρας Βλαχιώτη - Αχαϊκή 3-0 (90')

Αστέρας Αμαλιάδας - Ζάκυνθος 2-0

Καλαμάτα – Λεωνίδιο 3-1

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Τέλλος Αγρας – Μιλτιάδης 2-1

Εράνη – Ανδρούσα 3-1

Πάμισος - Εθνικός Μελιγαλά 2-0

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Ομόνοια 0-2

Πανθουριακός – Απόλλωνας Καλαμάτας 2-2

Διαβολίτσι – Ασπρόχωμα 1-0

ΑΟ Φαραί – Κυπαρισσία 2-0

 

 

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Τελικό Καλαμάτα - Λεωνίδιο 3-1. Τελικό Παναρκαδικός - Πύλος 0-1.

Τελικά Εράνη - Ανδρούσα 3-1, Ολυμπιακός - Ομόνοια 0-2, Φαραί - Κυπαρισσία 2-0

Τελικό Πάμισος - Εθνικός Μελιγαλά 2-0. Στο +4 πλέον ο Πάμισος από τον Πανθουριακό.

4.52 μ.μ. ΓΚΟΛ Πανθουριακός - Απόλλωνας 2-2, στο 94' ισοφάρισε ο Πανθουριακός με Μουλιάτο, τελικό 2-2.

4.45 μ.μ. ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Λεωνίδιο 3-1, μείωσαν οι Αρκάδες με κεφαλιά του Ανδρέα Κύριου στο 80'.

4.41 ΓΚΟΛ Ολυμπιακός Καλαμάτας - Ομόνοια 0-1, Φαραί - Κυπαρισσία 2-0.

4.38 μ.μ. ΓΚΟΛ Εράνη - Ανδρούσα 3-0 με πέναλτι του Μπεγέτη στο 70'. Στη φάση της ανατροπής του Δημητρακόπουλου από τον Κατσίποδα, ο γκολκίπερ της Ανδρούσας έχασε τις αισθήσεις του και προς το παρών λαχτάρισαν όλοι στο γήπεδο, όμως μπήκε ο γιατρός μέσα, μετά από 1-2 λεπτά ο Κατσίποδας βρήκε πάλι τις αισθήσεις του και μάλιστα συνεχίζει να παίζει κανονικά στο ματς.

4.35 μ.μ. ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Λεωνίδιο 3-0 στο 70' και πάλι με τον Σταύρο Τσουλάκο.

4.34 μ.μ. ΓΚΟΛ Πανθουριακός - Απόλλωνας 1-2, με γκολ του Βυζά μείωσε η ομάδα της Θουρίας στο 67΄.

4.31 μ.μ. ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Λεωνίδιο 2-0 με γκολ του Τσουλάκου στο 67'.

4.20 μ.μ. ΓΚΟΛ Εράνη - Ανδρούσα 2-1 στο 52', μείωσαν με τον Χαρμπίλα οι φιλοξενούμενοι

4.16 μ.μ. ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Λεωνίδιο 1-0 με αυτογκόλ του Μπούρα στο 51'

4.02 μ.μ. ΓΚΟΛ Πανθουριακός - Απόλλωνας 0-2 με γκολ του Γκελγκέρια στο 47'

4 μ.μ. Δεύτερο ημίχρονο στα ματς.

3.50 μ.μ. Ημίχρονο Καλαμάτα - Λεωνίδιο 0-0 Παναρκαδικός - Πύλος 0-1.

3.44 μ.μ. ΓΚΟΛ Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης 2-1, Διαβολίτσι - Ασπρόχωμα 1-0.

3.43 μ.μ. Δοκάρι η Καλαμάτα με τον Καντούτση, παραμένει το Καλαμάτα - Λεωνίδιο 0-0.

3.33 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Τσικλητήρας με τον Γιαννόπουλο ανοίγει το σκορ στην Τρίπολη! Παναρκαδικός - Τσικλητήρας Πύλου 0-1 στο 30'.

3.32 μ.μ. ΓΚΟΛ Ο Πάμισος προηγείται 2-0 στη Μεσσήνη του Εθνικού Μελιγαλά με γκολ των Μπίσα και Καραγιάννη

3.30 μ.μ. Σε άλλα ματς στη Γ' εθνική, στον 5ο όμιλο, Βάρδα - Πανηλειακός 0-2 και Διαγόρας Βραχνέικων - Παλληξουριακός 1-0.

3.24 μ.μ. ΓΚΟΛ Πανθουριακός - Απόλλωνας 0-1 με γκολ του Αλεξόπουλου στο 20'

3.17 μ.μ. ΓΚΟΛ Η Εράνη ξεκινά εντυπωσιακά στα Φιλιατρά απέναντι στην Ανδρούσα, Προηγείται ήδη 2-0 με γκολ του Βλαχόπουλου στο 5' και το 13' ενώ στο γήπεδο βρίσκεται και ο Φιλιατρινός τεχνικός διευθυντής της ΑΕΚ Νίκος Λυμπερόπουλος.

3.10 μ.μ. Λιγοστός κόσμος, περίπου 300 φίλαθλοι, στο γήπεδο του Μεσσηνιακού και στο ματς της Καλαμάτας με το Λεωνίδιο. Η Μεσσηνιακή ομάδα, θέλει μόνο νίκη απέναντι στην ουραγό ομάδα της Αρκαδίας που μάλιστα δεν έχει ούτε βαθμό στο πρωτάθλημα.

3 μ.μ. Σέντρα στα παιχνίδια

Θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη των αγώνων.

Στην Γ' εθνική η Καλαμάτα υποδέχεται το Λεωνίδιο και ο Τσικλητήρας Πύλου φιλοξενείται από τον Παναρκαδικό.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:


11η αγωνιστική

Κυριακή

Παναρκαδικός - Τσικλητήρας Πύλου

Καλανζής, Κολιάκος, Καφρίτσας (Αθήνας)

ΠΑΟ Βάρδας - Πανηλειακός

Σταυρόπουλος, Ασημακόπουλος, Λιάπης (Ηλείας)

Παρατηρητής θα είναι ο Μεσσήνιος Νίκος Χρονόπουλος

Διαγόρας Βραχνέικων - Παλληξουριακός

Τουρλομούσης, Αθανασοπούλου, Καρβούνης

Αστέρας Βλαχιώτη - Αχαϊκή

Καλογεράκος (Ζακύνθου), Καραλής (Ηλείας), Γκούμας (Μεσσηνίας)

Αστέρας Αμαλιάδας - Ζάκυνθος

Ρούσσος, Κωνσταντόπουλος, Σπηλιώτης (Κορίνθου)

Καλαμάτα – Λεωνίδιο

Λιάρος, Καφετζόπουλος, Σόβολος (Λακωνία).

- Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 10 αγώνες)

1. Αστέρας Βλαχιώτη 17-7 24

2. Αστέρας Αμαλιάδας 19-9 20

3. Πανηλειακός 14-5 18

-. Καλαμάτα 9-2 18

5. Παναρκαδικός 10-6 16

6. ΠΑΟ Βάρδας 6-7 14

7. Τσικλητήρας Πύλου 9-7 13

8. Αχαϊκή 9-9 12

-. Διαγόρας Βραχνέικων 15-16 12

-. Ζάκυνθος 10-11 12

11. Παλληξουριακός 6-20 7

12. Λεωνίδιο 2-24 0

- Ο πρωταθλητής πάει στα μπαράζ ανόδου και υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίες ομάδες.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α' ΤΟΠΙΚΗ

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

Σάββατο

Αναγέννηση Παραλίας - Σπερχογεία 0-7

Κυριακή

Τέλλος Αγρας – Μιλτιάδης

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Σκόρδος, Καυκάς, Τσοπανάκης

Εράνη – Ανδρούσα

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Ψηλοπαναγιώτης, Τσουλάκος, Νιάρχος

Πάμισος - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Πλακογιάννης, Γιαννακλής, Μπασιλάρης

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Ομόνοια

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Νικολόπουλος, Κομπιλίρης, Βρυώνης

Πανθουριακός – Απόλλωνας Καλαμάτας

Δημοτικό Στάδιο, 3 μ.μ.

Νίκας, Σταυρόπουλος, Κασκάνης

Διαβολίτσι – Ασπρόχωμα

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Τσουκάλη

ΑΟ Φαραί – Κυπαρισσία

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Μπλάνας, Τσίρμπας, Ταβουλαρέας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 12 αγώνες)

1. Πάμισος 36-9 32

2. Πανθουριακός 30-6 30

3. Διαβολίτσι 18-6 27

4. Ανδρούσα 17-10 26

5. Απόλλωνας Καλαμάτας 27-9 24

6. Κυπαρισσία 25-11 23

7. Εθνικός Μελιγαλά 17-9 20

8. Τέλλος Αγρας 21-15 19

9. Εράνη 22-20 16

10. Α.Ο. Φαραί 11-14 12

10. Σπερχογεία 11-17 11

-. Ασπρόχωμα 11-23 11

13. Ομόνοια 17-20 10

14. Ολυμπιακός Καλαμάτας 8-34 7

15. Αναγέννηση Παραλίας 5-42 4

16. Μιλτιάδης 8-39 1

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ