Τετάρτη, 17 Ιανουάριος 2018 16:39

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Φινάλε του πρώτου γύρου στην Α’ τοπική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τα παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής θα ολοκληρωθεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής

Ο πρωτοπόρος Πάμισος θα φιλοξενηθεί από τον Τέλλο Αγρα σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, ενώ ο δεύτερος Πανθουριακός θα υποδεχθεί τον ουραγό Μιλτιάδη και λογικά θα έχει πιο εύκολο έργο.

Ο Πάμισος έχει ήδη αναδειχθεί από την προηγούμενη αγωνιστική πρωταθλητής χειμώνα καθώς είναι 4 βαθμούς πάνω από τον Πανθουριακό.

Ενδιαφέρον παιχνίδι θα γίνει και στο Διαβολίτσι όπου ο τοπικός Α.Ο. που είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας θα υποδεχθεί την Ανδρούσα που επίσης είναι ιδιαίτερα δυνατή φέτος.

Αμφίρροπο παιχνίδι αναμένεται στην Κυπαρισσία όπου ο ΑΟΚ θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα Καλαμάτας ενώ η Εράνη θα φιλοξενηθεί από τον Ολυμπιακό στην Καλαμάτα.

Ντέρμπι κορυφής στην Α1 τοπική

Στην Α1 τοπική θα έχουμε ντέρμπι κορυφής καθώς η πρωτοπόρος ΑΕ Μάνης θα υποδεχθεί τον δεύτερο στην βαθμολογία Ολυμπιακό Ανάληψης. Η ομάδα της Μάνης είναι 4 βαθμούς μπροστά από την ομάδα της Μεσσήνης. Ενδιαφέρον παρουσιάζει και το ματς του Δωρίου - Αβίας.

Στον 1ο όμιλο της Β’ τοπικής, το Καλό Νερό, που είναι στην κορυφή θα υποδεχθεί τον Μεσσηνιακό ενώ στο 2ο όμιλο η πρωτοπόρος Θύελλα Χαρακοπιού θα φιλοξενηθεί από το τρίτο Βλαχόπουλο στο πιο σημαντικό ματς της αγωνιστικής.

Στην Γ’ τοπική θα έχουμε τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 20/1

Πανθουριακός – Μιλτιάδης

Δημοτικό Στάδιο, 3 μ.μ.

Αναγέννηση Παραλίας- Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Σπερχογεία – Ασπρόχωμα

Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

ΑΟ Φαραί – Ομόνοια

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

 

Κυριακή 21/1

Τέλλος Αγρας – Πάμισος

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Εράνη

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Διαβολίτσι – Ανδρούσα

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Κυπαρισσία – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 20/1

Αίας - Χώρα

Γήπεδο “Π. Μπχράμης”, 3 μ.μ.

Κορώνη - Πεταλίδι

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

ΑΕ Μάνης - Ολυμπιακός Ανάληψης

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 21/1

Αστέρας Μικρομάνης - Μεθώνη

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. - ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Χανδριναϊκός - ΑΟ Φυτειάς

Γήπδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Δώριο - ΑΕ Αβίας

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 20/1

 

Ατρόμητος Πλατύ - Νέος Αρις

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Κοπανάκι - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Καλό Νερό - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 21/1

ΑΠΣ Αρις - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.μ.

Κεραυνός - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Πανευαϊκός

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Ρεπό: Αμφεια

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 20/1

Στενωσιά - Δαναός 0-3 α.α.

Πανιώνιος - Δόξα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Βλαχόπουλο - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 21/1

Καλλιθέα - ΑΣ Φυτειάς

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Πατίστα - ΑΕ Λογγά

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 12.30 μ.μ.

 

Δευτέρα 22/1

Πράσινα Πουλιά - Νέδουσα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 5.30 μ.μ.

Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλ.

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 20/1

Εθνικός Καλ. - Ερμής Καλ.

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 21/1

Θύελλα Μερόπης - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

ΑΟ Λαιίκων - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Θύελλα Παραλίας - ΠΑΟΚ Καλ.

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

 

Δευτέρα 22/1

Ικαρος - ΑΟ Χατζή

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ