Κυριακή, 21 Ιανουάριος 2018 14:42

Ισοπαλία η Καλαμάτα, ήττα η Πύλος, ο Τέλλος Αγρας 3-2 τον Πάμισο

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε στο γήπεδο του Μεσσηνιακού το ματς της Καλαμάτας με τον Πανηλειακό ενώ επίσης  στην Γ' εθνική ο Τσικλητήρας έχασε στην Πύλο από τον Διαγόρα Βραχνέικων με 2-0. Στην Α' τοπική ο Τέλλος Αγρας νίκησε 3-2 τον πρωτοπόρο Πάμισο, τον οποίο πλέον πλησίασε στον ένα βαθμό ο Πανθουριακός. Στην Α' τοπική είχαμε ακόμη Κυπαρισσία - Απόλλωνας 1-1 και Διαβολίτσι - Ανδρούσα 0-1, Ολυμπιακός - Εράνη 0-3.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Τελικό Καλαμάτα - Πανηλειακός 0-0.

4.54. μ.μ. Τελικά Πύλος - Βραχνέικα 0-2, Βλαχιώτης - Βάρδα 4-0.

Τελικά Τέλλος Αγρας - Πάμισις 3-2, Κυπαρισσία - Απόλλωνας 1-1, Διαβολίτσι - Ανδρούσα 0-1

4.50 μ.μ. ΓΚΟΛ Τέλλος Αγρας - Πάμισος 3-2 στο 88' ο Τζανετέας το γκολ των γηπεδούχων.

4.45 μ.μ. Δοκάρι ο Ρονκάτο για την Καλαμάτα, παραμένει το 0-0 στο 66'

4.35 μ.μ. ΓΚΟΛ Τέλλος Αγρας - Πάμισος 2-2 στο 80' ισοφάρισε ο Μωράκης για τους φιλοξενούμενους.

4.15 ΓΚΟΛ Τσικλητήρας - Βραχνέικα 0-2 στο 56' με Γεωργαντόπουλο.

4.10 μ.μ. Στο 55' Τσικλητήρας - Βραχνέικα παραμένει το 0-1.

4.08 μ.μ. Ημίχρονο Καλαμάτα - Πανηλειακός 0-0.

3.59 μ.μ. Ημίχρονο Αμαλιάδα - Παναρκαδικός 1-1, Βλαχιώτης - Βάρδα 0-0, Αχαική - Ζάκυνθος 0-0.

3.57 μ.μ. Ημίχρονο Τέλλος Αγρας - Πάμισος 2-1

3.50 μ.μ. Ημίχρονο Πύλος - Βραχνέικα 0-1.

3.50 μ.μ. Ημίχρονο Κυπαρισσία - Απόλλωνσς 1-0.

3.48 μ.μ. ΓΚΟΛ Ολυμπιακός - Εράνη 0-2 με Βλαχόπουλο.

3.44 μ.μ. ΓΚΟΛ Τέλλος Αγρας - Πάμισος 2-1, με Μπαρσελό παιρνουν ξανά προβάδισμα οι γηπεδούχοι.

3.42 μ.μ. Στο 20' το ματς Καλαμάτα - Πανηλειακός, παραμένει το 0-0 χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο ματς μέχρι τώρα.

3.38 μ.μ. ΓΚΟΛ Ολυμπιακός Καλ. - Εράνη 0-1 με Δημητρακόπουλο.

3.30 μ.μ. ΓΚΟΛ Τέλλος Αγρας - Πάμισος 1-1, με πέναλτι του Μπαστακού ισοφαρίζουν οι φιλοξενούμενοι.

3.30 μ.μ. ΓΚΟΛ Πύλος - Βραχνέικα 0-1 με Παπαδόπουλο.

3.24 μ.μ. ΓΚΟΛ Κυπαρισσία - Απόλλωνας 1-0 με Βατσή. Ο Αγρας εξακολουθεί να προηγείται 1-0 του Παμίσου που είχε δοκάρι με τον Λαθύρη.

3.23 μ.μ. Με 23 λεπτά καθυστέρηση έγινε τώρα η σέντρα στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, όπου η Καλαμάτα παίζει με τον Πανηλειακό. Περίπου 1.000 θεατές στις εξέδρες.

3.16 μ.μ. Στην Πύλο παραμένει το 0-0 στο Τσικλητήρας - Βραχνέικα στο 15' το ματς.

3.14 μ.μ. ΓΚΟΛ Στην Α τοπική Τέλλος Αγρας - Πάμισος 1-0 στο 8' με Τζανετέα.

3.09 μ.μ. ΓΚΟΛ Στην Α' τοπική Διαβολίτσι - Ανδρούσα 0-1 στο 4' με γκολ του Τσώνη.

3.05 μ.μ. Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού τώρα ολοκληρώνουν το ζέσταμα οι ομάδες και πάνε στα αποδυτήρια για να γίνει σε λίγα λεπτά η σέντρα. Θυμίζουμε ότι θα αργήσει λίγο η έναρξη λόγω της βλάβης στο πούλμαν της ομάδας της Ηλείας. Περίπου 700 θεατές αυτήν την ώρα στο γήπεδο.

3 μ.μ. Σέντρα στα παιχνίδια

Ξεχωρίζει το ματς Καλαμάτα - Πανηλειακός που όμως θα αρχίσει στις 3.15 μ.μ. καθώς καθυστέρησε να φτάσει στο γήπεδο η αποτολή του Πανηλειακού λόγω βλάβης στο πούλμαν.  Ο Τσικλητήρας υποδέχεται τον Διαγόρα Βραχνέικων.

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Κυριακή, 3 μ.μ.

Τσικλητήρας Πύλου - Διαγόρας Βραχνέικων

Καλογεράκος (Ζακύνθου), Καραμέρος, Λιάπης (Ηλείας)

Αστέρας Βλαχιώτη - ΠΑΟ Βάρδας

Αγγελάκος, Τριανταφύλλου, Κύριος (Αρκαδίας)

Αστέρας Αμαλιάδας - Παναρκαδικός

Τζαγκαράκης, Μεσσήνης, Οικονόμου (Αχαίας)

Καλαμάτα - Πανηλειακός

Γκάμαρης, Νιδριώτης (Αθηνών), Κρέτσιμος (Δυτικής Αττικής)

Λεωνίδιο – Παλληξουριακός

Τσιρογιάννης, Γεωργακόπουλος, Βασιλόπουλος (Αχαίας)

Αχαϊκή - Ζάκυνθος

Αθανασίου (Αρτας), Βασιλόπουλος, Γαλανόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

- Τα παιχνίδια θα ξεκινήσει στις 3 μ.μ. εκτός από αυτό στο Λεωνίδιο που θα ξεκινήσει στις 12 μ.

12. Λεωνίδιο 3-32 0

- Ο πρωταθλητής πάει στα μπαράζ ανόδου και υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίες ομάδες.