Δευτέρα, 12 Φεβρουάριος 2018 18:05

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ – ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 1-0: Επιστροφή στις επιτυχίες με Κουλόπουλο

Ενα τέρμα του Βαγγέλη Κουλόπουλου στο 17ο λεπτό έκρινε το χθεσινό ματς του Διαβολιτσίου με τον Τέλλο Αγρα.

Ο ΑΟΔ επικράτησε 1-0 των “ερυθρολεύκων” και επανήλθε στις νίκες, μετά την γκέλα της προηγούμενης εβδομάδας με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας.

Ηταν ένα παιχνίδι μέτριο ποιοτικά με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με τους γηπεδούχους να είναι πιο ουσιαστικοί και να φτάνουν στο τρίποντο.

Στο 17’ λοιπόν ο Παπαδόγιαννης έκανε το γύρισμα και ο Κουλόπουλος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα μετά από βαθιά μπαλιά ο Διακουμής βρέθηκε σε επίκαιρη θέση όμως πλάσαρε άουτ.

Στο 35’ ο Τσώνης πλάσαρε από κοντά όμως ο Ντουγέρογλου απέκρουσε.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με μια μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Κώστα Παλαμάρα.

Ηταν το 48’ όταν ο Κουλόπουλος έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι, να σκάει στη γραμμή και στη συνέχεια έδιωξαν οι αμυντικοί.

Η ομάδα των Γαργαλιάνων ανέβασε την απόδοση της στο τελευταίο ημίωρο και προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση κυρίως με στημένες φάσεις.

Στο 62’ το σουτ του Αλεξανδρόπουλου δεν βρήκε στόχο και ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Τρίψα στο 73’.

Τρία λεπτά πριν το φινάλε οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με τον Τσουκαλά, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
Διαιτητής ήταν ο Μπλάνας, με βοηθούς τους Γιαννέτσο και Τσοπανάκη.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Κωνσταντακόπουλος, Μπαλόπουλος, Εμμανουήλ, Μαυροειδάκος, Παπαδόγιαννης, Κουλόπουλος (81’ Βορίλας), Παπαγεωργίου, Ηλιόπουλος, Κρεμύδας (62’ Ζάκκας), Πιτσιλής, Τσώνης (70’ Τσουκαλάς).

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Ντουγέρογλου, Λ. Ν. Ανδρώνης, Τζανετέας, Λ.Χ. Ανδρώνης, Πότσης, Γεωργόπουλος (46’ Αλεξανδρόπουλος), Τρίψας, Γεωργιόπουλος, Μπούμπα, Διακουμής, Παπαθεοδώρου.