Πέμπτη, 22 Φεβρουάριος 2018 14:53

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ξεχωρίζει το παιχνίδι Κυπαρισσία – Πανθουριακός

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Με το παιχνίδι της Κυπαρισσίας με τον Πανθουριακό να ξεχωρίζει από το πρόγραμμα θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής.

Μετά την ισοπαλία του Παμίσου με την Κυπαρισσία, η ομάδα της Μεσσήνης είναι πλέον μόνο δύο βαθμούς μπροστά από τον Πανθουριακό που με την σειρά του θα προσπαθήσει να ξεπεράσει το εμπόδιο της Τριφυλιακής ομάδας.

Ο Πάμισος θα υποδεχθεί το Ασπρόχωμα ενώ η τρίτη στην βαθμολογία Ανδρούσα θα φιλοξενηθεί από τον Εθνικό Μελιγαλά.

Στην Α1 τοπική υπάρχει το ντέρμπι κορυφής όπου η δεύτερη ΑΕ Αβίας θα υποδεχθεί την πρωτοπόρο ΑΕ Μάνης.

Στην Β’ τοπική θα διεξαχθούν τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής ενώ στην Γ’ τοπική θα έχουμε την 13η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 24/2

Πάμισος – Ασπρόχωμα

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας – Εράνη

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά – Ανδρούσα

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

ΑΟ Φαραί – Διαβολίτσι

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

 

Κυριακή 25/2

 

Τέλλος Αγρας – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

Κυπαρισσία – Πανθουριακός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Σπερχογεία – Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Γεωργανάς”, 3.30 μ.μ.

Ομόνοια – Μιλτιάδης

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 24/2

ΑΕ Γαργαλιάνων - Μεθώνη

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

Αίας - Ηρακλής Καλ.

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 25/2

Κορώνη – Χανδριναϊκός

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

Δώριο - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

ΑΕ Αβίας - ΑΕ Μάνης

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Χώρα - Πεταλίδι

Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.

ΑΟ Φυτειάς - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 24/2

Ηρακλής Κυπ. - Πανευαϊκός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Αμφεια - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Σπερχογείας “Π. Γεωργανάς”, 3.30 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Καλό Νερό

Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.

Κοπανάκι - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 25/2

ΑΕΚ Καλαμάτας - Νέος Αρις

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10.30 π.μ.

Αστέρας Βαλύρας - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Κεραυνός

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 24/2

Καλλιθέα - Πατίστα

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 25/2

Δόξα - Δαναός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

ΑΕ Λογγά - Νέδουσα

Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.

ΑΣ Φυτειάς - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 1 μ.μ.

Παναθηναϊκός Καλ. - Βλαχόπουλο

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 1 μ.μ.

Στενωσιά - Πράσινα Πουλιά 0-3 α.α.

Ρεπό: Πανιώνιος

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Κυριακή 25/2

 

Ακαδημία Πάμισος - Ερμής Καλ.

Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

ΠΑΟΚ Καλ. ΑΟ Λαιίκων

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Ικαρος - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 10.30 π.μ.

Θύελλα Μ. - ΑΟ Χατζή 3-0 α.α.

Εθνικός Καλ. - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

 

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ