Δευτέρα, 05 Μάρτιος 2018 18:48

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ – ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ 3-0: Είχε την ουσία και πήρε μια ακόμη νίκη

Την εξαιρετική φετινή του πορεία συνέχισε το Διαβολίτσι που επικράτησε με 3-0 της Σπερχογείας και έφτασε τους 42 βαθμούς μετά από 20 αγωνιστικές.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα κράτησε το μηδέν στην άμυνα για ένα ακόμη παιχνίδι και με δύο γκολ στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η Σπερχογεία είχε την πρώτη καλή στιγμή στο ματς στο 7’ με το σουτ του Δωδεκάτου να μην βρίσκει στόχο.

Στο 12’ ο Πιτσιλής έκανε τη σέντρα και ο Βορίλας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (1-0).

Οι γηπεδούχοι στο 33’ έκαναν το 2-0 με πλασέ του Τσουκαλά μετά από πάσα του Βορίλα.

Η ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου είχε μια καλή εκτέλεση φάουλ του Φωτιάδη στο 43’ που πέρασε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον ΑΟΔ να διατηρεί τον έλεγχο και να πετυχαίνει και τρίτο γκολ στο 77’ με κεφαλιά του Ζάκκα ύστερα από σέντρα του Παπαδόγιαννη (3-0).

Το Διαβολίτσι είχε δοκάρι στο 85’ με πλασέ του Τσουκαλά.

Το ματς σφύριξε ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς τους Βρυώνη και Σταυρόπουλο.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Κωνσταντακόπουλος, Μαυροειδάκος, Μπαλόπουλος (80’ Π. Σουλαντίκας), Εμμανουήλ, Παπαγεωργίου, Πιτσιλής, Ηλιόπουλος (55’ Παπαδόγιαννης), Κρεμύδας (46’ Ζάκκας), Κουλόπουλος, Τσουκαλάς, Βορίλας (55’ Τσώνης).

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Τσούλος, Δημητρίου, Μπαλαούρας, Βεργόπουλος, Μπάλλας, Παπαγιαννόπουλος, Καραχάλιος (46’ Χριστόπουλος 60’ λ. τρ. Κορομηλάς), Αγγελής (46’ Φιλίππου), Δωδεκάτος, Φωτιάδης, Γιακουμής (65’ Παπαδημητρίου).