Τρίτη, 10 Δεκέμβριος 2013 19:39

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Κυπαρισσία, Εθνικός - Ανδρούσα και Πάμισος - Απόλλωνας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι δίνει το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου, η πρωτοπόρος της Α' τοπικής Κυπαρισσία, όπου θα αναμετρηθεί με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Εκτός έδρας δοκιμασία και για το δεύτερο της βαθμολογίας Εθνικό Μελιγαλά, που την ίδια ημέρα και ώρα θα αντιμετωπίσει την Ανδρούσα. Ο τρίτος της βαθμολογίας Πάμισος την Κυριακή 15 του μήνα θα υποδεχτεί τον Απόλλων Καλαμάτας.

Στη Β' τοπική, ο Πανθουριακός που οδηγεί την κούρσα στον 1ο όμιλο θα αναμετρηθεί εκτός έδρας με τον Κεραυνό Καλαμάτας. Στο 2ο όμιλο, οι δύο πρωτοπόροι Χανδριναϊκός και Ακρίτας Κορώνης παίζουν εκτός και εντός έδρας αντίστοιχα με Παναθηναϊκό και Καλλιθέα.

Στη Γ' τοπική θα διεξαχθούν οι συναντήσεις της 8ης αγωνιστικής σε 1ο και 3ο όμιλο, ενώ δεν υπάρχει αγωνιστική δραστηριότητα για τις ομάδες του 2ου ομίλου.

Στο παιδικό πρωτάθλημα θα γίνουν τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 14/12

Ολυμπιακός Καλ. - Κυπαρισσία

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Ανδρούσα - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Α.Ο. Διαβολιτσίου - Σπεργογεία

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Εράνη

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Κυριακή 15/12

Πάμισος - Απόλλων Καλ.

Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Μεθώνη - Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Τέλλος Αγρας - Ομόνοια

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Δώριο

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Νέος Αρις - Δόξα

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης - Αμφεια

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Α.Ε. Αβίας - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 15/12

Ηρακλής Καλ. - Μάνεση

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Κεραυνός - Πανθουριακός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

2ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Αίας - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Αν. - Μιλτιάδης

Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Ακρίτας Κορώνης - Καλλιθέα

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Βλαχόπουλο - Απόλλων Πεταλιδίου

Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.

Α. Ε. Λογγάς - Πανιώνιος

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 15/12

Α.Ο. Πατίστα - Βέργα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

Παναθηναϊκός - Χανδριναϊκός

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Διόδια

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

ΠΑΟΚ - Πανευαϊκός

Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.

Θύελλα Μερόπης - Καλό Νερό

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

 

3ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Α.Σ. Δαναός - Πράσινα Πουλιά

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 15/12

Θησέας - Αναγέννηση

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Θύελλα Παρ. - ΑΕΚ Καλ.

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

 

Δευτέρα 16/12

Ικαρος - Α.Ε. Μάνης

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4 μ.μ.

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 

1ος όμιλος

Κυπαρισσία - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.

Δώριο - Αίας

Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.

Εράνη - Α.Ο. Διαβολιτσίου

Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

 

2ος όμιλος

Δόξα - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 μ.μ.

Α.Ε. Μάνης - Α.Σ. Δαναός

Γήπεδο Πλάτσας, 11 π.μ.

Απόλλων Καλ. - Ομόνοια

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

 

3ος όμιλος

Ηρακλής Καλ. - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Ολυμπιακός Κ. - Μεσσηνιακός

Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Ανδρούσα - Α.Ε. Αιθαίας

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

 

4ος όμιλος

Απόλλων Πεταλιδίου - Α.Ο. Πατίστα

Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.

Τσικλητήρας Π. - Ασπρόχωμα

Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ