Σάββατο, 24 Μάρτιος 2018 17:30

Ηττες για Καλαμάτα και Πύλο, τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Με ήττες των Μεσσηνιακών ομάδων συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής.

Σήμερα έγιναν τα παιχνίδια της προτελευταίας αγωνιστικής στον 5ο όμιλο με την Καλαμάτα να χάνει με 3-1 στην Αμαλιάδα από τον τοπικό Αστέρα που παραμένει πρώτος. Το σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Αστέρα να προηγείται 2-0 με γκολ των Μπανούση στο 7' και Κέρι στο 17', την Καλαμάτα να μειώνει με τον Παπουτσογιαννόπουλο στο 42' και τον Παγώνη να σημειώνει το 3-1 στο 45'.

Στην Πύλο ο καταδικασμένος σε υποβιβασμό Τσικλητήρας γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Πανηλειακό. Και σε αυτό το ματς όλα τα τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Ο Μπουρνέλης στο 10', ο Σωτηρόπουλος στο 28' και ο Γκοτσούλιας στο 43' πέτυχαν τα γκολ των νικητών ενώ ο Γιαννόπουλος είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 21'.

12. Λεωνίδιο 7-50 2

- Ο πρωταθλητής πάει στα μπαράζ ανόδου και υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίες ομάδες.