Τετάρτη, 12 Σεπτέμβριος 2018 19:25

Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Το πρόγραμμα του ομίλου Καλαμάτας και Παμίσου

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Γ' ΕΘΝΙΚΗ: Το πρόγραμμα του ομίλου Καλαμάτας και Παμίσου

 

Η κλήρωση της Γ’ εθνικής πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΟ.

Καλαμάτα και Πάμισος θα ξεκινήσουν το πρωτάθλημα παίζοντας με δύο νεοφώτιστες ομάδες. Η Καλαμάτα θα φιλοξενηθεί από την περσινή πρωταθλήτρια Αργολίδας Ενωση Λέρνας ενώ ο Πάμισος θα υποδεχθεί την πρωταθλήτρια Λακωνίας ΑΕ Πελλάνας Καστορείου.

Το μεταξύ των δύο Μεσσηνιακών ομάδων παιχνίδι θα γίνει την 8η αγωνιστική.

Κατά την σημερινή κλήρωση η αίθουσα ήταν κατάμεστη από εκπροσώπους ποδοσφαιρικών Ενώσεων αλλά και σωματείων. Πριν την έναρξη, εκπρόσωποι κυρίως από την ποδοσφαιρική Ενωση της Αχαΐας, ζήτησαν από την Επιτροπή Διοργανώσεων της ΕΠΟ οικονομικές εγγυήσεις για τα σωματεία τους αναφορικά με τα έξοδα κίνησης των ομάδων και αιτήθηκαν, σε περίπτωση που η Επιτροπή δεν μπορεί να τις δώσει, να αναβληθεί για μερικές ημέρες η κλήρωση.

Ο αναπληρωτής πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων τόνισε πως δεν μπορεί να παράσχει εγγυήσεις και δεν έκανε αποδεκτό το αίτημα αναβολής.

Αυτό έφερε αντιδράσεις ωστόσο, παρά τις διαμαρτυρίες η κλήρωση πραγματοποιήθηκε κανονικά.

Η σέντρα για το νέο πρωτάθλημα έχει προγραμματιστεί για τις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης των παιχνιδιών στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με τον προγραμματισμό στις 14 Απριλίου.

Όπως ανακοινώθηκε, όλοι οι όμιλοι θα έχουν ρεπό στις 10 Μαρτίου με εξαίρεση τον 7ο όμιλο που θα έχει τρεις διακοπές (27/10, 27/01, 10/03) διότι είναι ο μοναδικός που απαρτίζεται από 12 ομάδες. Ολα τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα να γίνουν Κυριακή. Μοναδική εξαίρεση η 5η αγωνιστική που έχει οριστεί για τις 27 Οκτωβρίου λόγω της Εθνικής εορτής.

1η αγωνιστική 14η

ΑΕ Ερμιονίδας - Παναρκαδικός

Μανδραϊκός - ΑΟ Κατασταρίου

ΑΕ Λέρνας - Καλαμάτα

Πάμισος - ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου

Αστέρας Βλαχιώτη - Ασπρόπυργος

Αμβρυσσέας Διστόμου - Παναργειακός

ΑΟ Εικοσιμίας - ΑΟ Υπάτου

 

2η αγωνιστική 15η

Μανδραϊκός - ΑΕ Ερμιονίδας

Παναρκαδικός - ΑΕ Λέρνας

ΑΟ Κατασταρίου - Πάμισος

Καλαμάτα - Αστέρας Βλαχιώτη

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου - Αμβρυσσέας Διστόμου

Ασπρόπυργος - ΑΟ Εικοσιμίας

Παναργειακός - ΑΟ Υπάτου

 

3η αγωνιστική 16η

ΑΕ Ερμιονίδας - ΑΕ Λέρνας

Πάμισος - Μανδραϊκός

Αστέρας Βλαχιώτη - Παναρκαδικός

Αμβρυσσέας Διστόμου - ΑΟ Κατασταρίου

ΑΟ Εικοσιμίας - Καλαμάτα

ΑΟ Υπάτου - ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου

Παναργειακός - Ασπρόπυργος

 

4η αγωνιστική 17η

Πάμισος - ΑΕ Ερμιονίδας

ΑΕ Λέρνας - Αστέρας Βλαχιώτη

Μανδραϊκός - Αμβρυσσέας Διστόμου

Παναρκαδικός - ΑΟ Εικοσιμίας

ΑΟ Κατασταρίου - ΑΟ Υπάτου

Καλαμάτα - Παναργειακός

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου - Ασπρόπυργος

 

5η αγωνιστική 18η

ΑΕ Ερμιονίδας - Αστέρας Βλαχιώτη

Αμβρυσσέας Διστόμου - Πάμισος

ΑΟ Εικοσιμίας - ΑΕ Λέρνας

ΑΟ Υπάτου - Μανδραϊκός

Παναργειακός - Παναρκαδικός

Ασπρόπυργος - ΑΟ Κατασταρίου

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου - Καλαμάτα

 

6η αγωνιστική 19η

Αμβρυσσέας Διστόμου - ΑΕ Ερμιονίδας

Αστέρας Βλαχιώτη - ΑΟ Εικοσιμίας

Πάμισος - ΑΟ Υπάτου

ΑΕ Λέρνας - Παναργειακός

Μανδραϊκός - Ασπρόπυργος

Παναρκαδικός - ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου

ΑΟ Κατασταρίου - Καλαμάτα

 

7η αγωνιστική 20ή

ΑΕ Ερμιονίδας - ΑΟ Εικοσιμίας

ΑΟ Υπάτου - Αμβρυσσέας Διστόμου

Παναργειακός - Αστέρας Βλαχιώτη

Ασπρόπυργος - Πάμισος

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου - ΑΕ Λέρνας

Καλαμάτα - Μανδραϊκός

ΑΟ Κατασταρίου - Παναρκαδικός

 

8η αγωνιστική 21η

ΑΟ Υπάτου - ΑΕ Ερμιονίδας

ΑΟ Εικοσιμίας - Παναργειακός

Αμβρυσσέας Διστόμου - Ασπρόπυργος

Αστέρας Βλαχιώτη - ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου

Πάμισος - Καλαμάτα

ΑΕ Λέρνας - ΑΟ Κατασταρίου

Μανδραϊκός - Παναρκαδικός

 

9η αγωνιστική 22η

ΑΕ Ερμιονίδας - Παναργειακός

Ασπρόπυργος - ΑΟ Υπάτου

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου - ΑΟ Εικοσιμίας

Καλαμάτα - Αμβρυσσέας Διστόμου

ΑΟ Κατασταρίου - Αστέρας Βλαχιώτη

Παναρκαδικός - Πάμισος

ΑΕ Λέρνας - Μανδραϊκός

 

10η αγωνιστική 23η

Ασπρόπυργος - ΑΕ Ερμιονίδας

Παναργειακός - ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου

ΑΟ Υπάτου - Καλαμάτα

ΑΟ Εικοσιμίας - ΑΟ Κατασταρίου

Αμβρυσσέας Διστόμου - Παναρκαδικός

Αστέρας Βλαχιώτη - Μανδραϊκός

Πάμισος - ΑΕ Λέρνας

 

11η αγωνιστική 24η

ΑΕ Ερμιονίδας - ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου

Καλαμάτα - Ασπρόπυργος

ΑΟ Κατασταρίου - Παναργειακός

Παναρκαδικός - ΑΟ Υπάτου

Μανδραϊκός - ΑΟ Εικοσιμίας

ΑΕ Λέρνας - Αμβρυσσέας Διστόμου

Αστέρας Βλαχιώτη - Πάμισος

 

12η αγωνιστική 25η

Καλαμάτα - ΑΕ Ερμιονίδας

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου - ΑΟ Κατασταρίου

Ασπρόπυργος - Παναρκαδικός

Παναργειακός - Μανδραϊκός

ΑΟ Υπάτου - ΑΕ Λέρνας

ΑΟ Εικοσιμίας - Πάμισος

Αμβρυσσέας Διστόμου - Αστέρας Βλαχιώτη

 

13η αγωνιστική 26η

ΑΕ Ερμιονίδας - ΑΟ Κατασταρίου

Παναρκαδικός - Καλαμάτα

Μανδραϊκός - ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου

ΑΕ Λέρνας - Ασπρόπυργος

Πάμισος - Παναργειακός

Αστέρας Βλαχιώτη - ΑΟ Υπάτου

ΑΟ Εικοσιμίας - Αμβρυσσέας Διστόμου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ