Δευτέρα, 05 Νοέμβριος 2018 18:57

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Συνωστισμός στην κορυφή του 1ου ομίλου

Γράφτηκε από τον

 

Με την 4η αγωνιστική και στους δύο ομίλους συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ τοπικής το Σαββατοκύριακο.

Στον 1ο όμιλο ο Αστέρας Βαλύρας πήρε το ντέρμπι με τον Αστέρα Αρφαρών με 1-0 και τον έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας, εκεί όπου βρέθηκαν ακόμη οι Πατίστα και Διαγόρας Κοπανακίου που συνέχισαν με νίκες.

Στο 2ο όμιλο ΑΕ Λογγάς και Πανιώνιος συνέχισαν με νίκες και ισοβαθμούν στην κορυφή ενώ μεγάλη νίκη με 4-0 πέτυχε η ΑΕΚ απέναντι στην Ακαδημία Πάμισος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους έχουν ως εξής:

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους έχει ως εξής:

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

4η αγωνιστική

Θύελλα Μερόπης – Μεσσηνιακός 1-4

Ατρόμητος Πλατύ - Παναθηναϊκός Καλ. 2-2

Νέος Αρις – Αίας 0-1

Αμφεια - Α.Ο. Πατίστα 0-1

Βαλύρα – Αρφαρά 1-0

ΑΠΣ Αρις – Κοπανάκι 1-2

Ρεπό: Α.Ε. Γαργαλιάνων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βαλύρα 8-3 9

-. Αρφαρά 8-2 9

-. Κοπανάκι 7-4 9

-. Πατίστα 4-6 9

5. Μεσσηνιακός 11-8 7

6. Νέος Αρις 6-3 6

-. Αίας 5-7 6

8. Παναθηναϊκός Καλ. 6-9 4

9. ΑΠΣ Αρις 3-6 3

-. Θύελλα Μερόπης 2-6 3

11. Αμφεια 5-8 2

12. Ατρόμητος Πλατύ 4-8 2

- Η ΑΕ Γαργαλιάνων δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μεσσηνιακός - Παναθηναϊκός Καλ.

Αίας - Θύελλα Μερόπης

Α.Ο. Πατίστα - Ατρόμητος Πλατύ

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Νέος Αρις

Αρφαρά - Αμφεια

ΑΠΣ Αρις – Βαλύρα

Ρεπό: Κοπανάκι

 

2ος όμιλος

4η αγωνιστική

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Καλλιθέα – Κεραυνός 4-1

Δαναός - Εθνικός Καλαμάτας 3-0 α.α.

Νέδουσα – Δόξα 2-1

Πανιώνιος – Λέικα 3-0

Λογγά - Πράσινα Πουλιά 2-0

ΑΕΚ Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος 4-0

Ρεπό: Βλαχόπουλο

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Λογγά 9-2 12

-. Πανιώνιος 9-4 12

3. ΑΕΚ 10-3 9

-. Ακαδημία Πάμισος 6-6 9

5. Καλλιθέα 7-2 6

-. Κεραυνός 11-10 6

-. Πράσινα Πουλιά 9-7 6

-. Βλαχόπουλο 8-7 6

9. Δαναός 4-9 3

-. Νέδουσα 5-10 3

11. Δόξα 3-10 0

-. Λέικα 1-14 0

- Ο Εθνικός Καλαμάτας δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κεραυνός - Εθνικός Καλαμάτας

Δόξα - Καλλιθέα

Λέικα - Δαναός

Βλαχόπουλο - Νέδουσα

Πράσινα Πουλιά - Πανιώνιος

ΑΕΚ Καλαμάτας – Λογγά

Ρεπό: Ακαδημία Πάμισος

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ