Πέμπτη, 21 Φεβρουάριος 2019 13:01

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Εντός με Ανδρούσα το αήττητο Διαβολίτσι

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Μετά από δύο σερί εκτός έδρας ματς με Απόλλωνα και Κυπαρισσία, ο Α.Ο. Διαβολιτσίου επιστρέφει στην έδρα του.

Ο πρωτοπόρος της Α’ τοπικής θα υποδεχτεί την Κυριακή την Ανδρούσα στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής με στόχο τη νίκη, αλλά και τη διεύρυνση του φετινού αήττητου σερί.

Ο δεύτερος της βαθμολογίας Απόλλωνας Καλαμάτας θα φιλοξενηθεί στη Μεσσήνη από τον Ολυμπιακό Ανάληψης.

Στην Α1 τοπική, το Καλό Νερό που οδηγεί την κούρσα, θα υποδεχτεί το Χανδριναϊκό για την 19η αγωνιστική.

Στη Β’ τοπική ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής του β’ ομίλου ανάμεσα στην Α.Ε. Λογγάς και την Α.Ε. Καλαμάτας. Και στους δύο ομίλους θα διεξαχθεί η 18η αγωνιστική, ενώ στη Γ’ τοπική θα γίνει η 14η και τελευταία αγωνιστική. Ο Ερμής Καλαμάτας έχει κατακτήσει και μαθηματικά τον τίτλο και την άνοδο και θα κριθεί ποια ομάδα (Νέστωρ Πύλου ή Θύελλα Παραλίας) θα πάρει τη 2η θέση και την άνοδο. Ο Νέστωρ Πύλου με ισοπαλία κόντρα στον Πανευαϊκό θα τερματίσει δεύτερος, ενώ η Θύελλα θέλει νίκη επί του ΠΑΟΚ και ήττα του Νέστωρα, αφού υστερεί στην ισοβαθμία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Ολυμπιακός Ανάληψης – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Μεσσήνης

Πανθουριακός – Σπερχογεία

Γήπεδο Σπερχογείας ‘’Πέτρος Γεωργανάς’’

Κυριακή

ΑΕ Μάνης – Κυπαρισσία

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

Διαβολίτσι – Ανδρούσα

Γήπεδο Διαβολιτσίου ‘’Καπετάν Βασίλης’’

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

Εθνικός Μελιγαλά – Ομόνοια

Γήπεδο Μελιγαλά

Τέλλος Άγρας – ΑΕ Αβίας

Α.Ο. Φαραί – Εράνη (0-3 α.α.)

* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3:30 μ.μ

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Καλό Νερό – Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Μιλτιάδης – Δώριο

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας

Απόλλωνας Πεταλιδίου – Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Πεταλιδίου

Ηρακλής Καλαμάτας – ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Κυριακή

Μεθώνη – Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Μεθώνης

Ακρίτας Κορώνης – Χανδριναϊκός

Γήπεδο Κορώνης

Αναγέννηση Παραλίας – Ασπρόχωμα 3-0 (α.α.)

* Όλοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 3:30 μ.μ, εκτός από το Ηρακλής Καλαμάτας – ΑΟ Φυτειάς, που θα αρχίσει στις 6:30 μ.μ

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

Α’ όμιλος

Σάββατο

Αστέρας Βαλύρας – ΑΠΣ Άρις

Γήπεδο Βαλύρας

Θύελλα Μερόπης – Αίαντας Καλαμάτας

Γήπεδο Μελιγαλά

Κυριακή

Άμφεια – Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Σπερχογείας ‘’Πέτρος Γεωργανάς’’

Παναθηναϊκός – Μεσσηνιακός

Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’

Ατρόμητος Πλατύ – ΑΟ Πατίστα

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς”

Νέος Αρις – Α.Ε. Γαργαλιάνων 3-0 (α.α.)

Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου

* Όλες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3:30 μ.μ, εκτός από το Άμφεια – Αστέρας Αρφαρών και το Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Μεσσηνιακός, που θα γίνουν στις 11 π.μ

 

Β’ όμιλος

Σάββατο

Λογγά – ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Λογγάς

Πανιώνιος Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο ‘Γ. Λουκαρέας’’

Δαναός – Λέϊκα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Καλλιθέα – Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Μεθώνης

Κυριακή

Νέδουσα – Βλαχόπουλο

Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’

Εθνικός Καλαμάτας – Κεραυνός 0-3 (.α.α)

Ρεπό: Aκαδημία Πάμισος

* Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3:30 μ.μ

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Στενωσιά – Ερμής

Γήπεδο Σουληναρίου

Κυριακή

ΠΑΟΚ – Θύελλα Παραλίας

Γήπεσο Ασπροχώματος

Νέστωρ Πύλου – Πανευαϊκός

Γήπεδο Σουληναρίου

Ικαρος – Λέοντες 3-0 (α.α)

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ