Δευτέρα, 25 Φεβρουάριος 2019 13:30

Αύριο η κλήρωση για τις Μικτές Μεσσηνίας

Γράφτηκε από τον

Αύριο Τρίτη 26 Φεβρουαρίου και ώρα 14:00 θα διενεργηθεί στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση της 2ης φάσης των Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ14 και Κ16. Ετσι οι μικτές ομάδες Κ14 και Κ16 της Μεσσηνίας θα μάθουν τους αντιπάλους τους στη 2η φάση.

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΕΠΟ, στην κλήρωση του Πρωταθλήματος Κ16 θα συμμετάσχουν οι ομάδες των ΕΠΣ Σερρών, Δράμας, Μακεδονίας, Πιερίας, Κοζάνης, Ηπείρου, Άρτας, Κέρκυρας, Λάρισας, Καρδίτσας, Εύβοιας, Φθιώτιδας, Αχαΐας, Βοιωτίας, Ηλείας, Μεσσηνίας, Λακωνίας, Αργολίδας, Αθήνας, Δυτ. Αττικής, καθώς επίσης δύο ομάδες από τον 1ο όμιλο.

Στην κλήρωση του Πρωταθλήματος Κ14 θα συμμετάσχουν οι ομάδες των ΕΠΣ Δράμας, Σερρών, Μακεδονίας, Ημαθίας, Ηπείρου, Κοζάνης, Πρέβεζας/Λευκάδας, Άρτας, Λάρισας, Τρικάλων, Εύβοιας, Θεσσαλίας, Βοιωτίας, Αχαΐας, Μεσσηνίας, Ηλείας, Αργολίδας, Κορίνθου, Πειραιά, Αθήνας, καθώς επίσης δύο ομάδες από τον 1ο όμιλο.

Στην 2η φάση της διοργάνωσης, οι συμμετέχουσες ομάδες θα χωριστούν σε δύο ζώνες, του Βορρά (1ος, 2ος, 3ος, 4ος, 5ος και 6ος όμιλος) και του Νότου (7ος, 8ος, 9ος,10ος και 11ος όμιλος) και θα δώσουν απλούς αγώνες.

Απευθείας στην 3η φάση της διοργάνωσης προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από τον 12ο και 13ο όμιλο:

Κ16: Ηράκλειο, Ρέθυμνο ή Χανιά, Κυκλάδες, Δωδεκάνησα

Κ14: Ηράκλειο, Χανιά, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες

Επίσης, δικαίωμα συμμετοχής στην 3η φάση άνευ αγώνος θα αποκτήσουν επιπλέον δύο ομάδες κατόπιν κλήρωσης.

Προπόνηση σήμερα

Προπόνηση έχουν οι Μικτές Μεσσηνίας σήμερα Δευτέρα (25/2), στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία. Στις 3 μ.μ θα ξεκινήσει η προπόνηση της ομάδας Κ-14 και στις 5 μ.μ η προπόνησης της ομάδας Κ-16.

Όσοι κλήθηκαν θα πρέπει να έχουν μαζί τους επικαλαμίδες και ποδοσφαιρικά παπούτσια κατάλληλα για τάπητα,

Αναλυτικά οι κλήσεις του ενωσιακού προπονητή Ηλία Μαστορέα:

K-14

Παυλής, Ρούπας, Ψαρέας (Καλαμάτα), Λάσκαρης, Μανιάτης, Κιόρι, Κράκουλι, Μανωλέας (Ερμής Καλαμάτας), Ι. Παπανικολόπουλος, Κουρεντζής, Ριζάς, Γενάτος, Χιώτης, Καραϊσκος, Στεφ. Μπούνας, Σεντεμέντες, Αναστασόπουλος (Αίαντας Καλαμάτας), Φυκούρας, Καπράλος (Ηρακλής Καλαμάτας), Δημητρίου (Παναθηναϊκός Καλαμάτας), Γεωργόπουλος, Χριστόπουλος (Πράσινα Πουλιά), Χρόνης (Πύλος), Στούκας (Εθνικός Μελιγαλά), Καραγλάνης (Μεθώνη), Κ. Παπαγεωργακόπουλος (Πάμισος), Παπα, Βλάχος, Φαββατάς, Δημόπουλος, Κοτσιλιέρης (Πανθουριακός ), Ντάκουρης (Δαναός), Δημητρόπουλος (Άρις)

Κ-16

Οικονομέας, Ρουμελιώτης (Πανθουριακός), Αλεξανδρόπουλος, Λάππας (Τέλλος Άγρας), Σαούτης (ΑΕ Μάνης), Στυλιανόπουλος, Δικαιουλάκος (Ομόνοια), Κωστέας, Ακριστινέι, Καρύδης (Αίαντας Καλαμάτας), Σωτ. Παπαγεωργακόπουλος (Ακαδημία Πάμισος), Αρβανίτης, Κλάδης, Σπηλιώτης, Λουκάς (Δαναός), Αντωνόπουλος, Κοσμόπουλος (ΑΟ Πατίστα), Αλάμαρας (Ηρακλής Καλαμάτας), Καλύβας, Θεοδωρόπουλος, Κούκα (Πράσινα Πουλιά), Κρητικάκης, Τζούβελης (Κορώνη), Χριστόπουλος, Σκούρας (Χανδριναϊκός), Κουμπαρούλης (Δώριο), Σκοπέτος, Δρούγας (Ερμής Κλαμάτας), Σταματελόπουλος (Χανδριναϊκός), Ψυρρής (Π.Α.Ο.Κ).

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ