Κυριακή, 02 Φεβρουάριος 2014 14:38

Η Καλαμάτα νίκησε 1-0 στη Βάρδα - τα αποτελέσματα των αγώνων της Γ' εθνικής

Μεγάλη νίκη με 1-0 πήρε η Καλαμάτα στη Βάρδα χάρη στο γκολ του Καραχάλιου στο 5'. Οι Μεσσήνιοι είχαν δύο δοκάρια με Σκόνδρα στο 82' και Αθανασόπουλο στο 83' ενώ στο τέλος γλίτωσαν τα χειρότερα αφού η Βάρδα είχε δοκάρι στο 86'! Στη βαθμολογία η Καλαμάτα παρέμεινε τρεις βαθμούς πίσω από τους δύο πρωτοπόρους, την Αε Καρασκάκης και την Ερμιονίδα οι οποίοι συνέχισαν με νίκες.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

0-1 τελικό. Μεγάλη νίκη για την Καλαμάτα.

82' Απίστευτο! Δύο δοκάρι σε δύο λεπτά η Καλαμάτα με Σκόνδρα στο 82' και Αθανασόπουλο στο 83'!

80' Πάμε για το τέλος... Σε άλλο ματς Ατρόμητος - Αχαίκη 1-1

67' Μετά το πιέστικο πρώτο δεκάλεπτο των γηπεδούχων στην επανάληψη, ο αγώνας είναι πλέον μοιρασμένος ενώ στο ματς μπήκε και ο νεοαποκτηθέντας Νίκος Σκόνδρας στη θέση του Καλογερόπουλου. Πάντα στο 0-1 με το γκολ του Καραχάλιου στο 5'

66' Σε άλλο ματς Αρης Αιτωλικού - κόρινθος 1-1

55' Η Ερμιονίδα προηγείται πλέον 2-0 στα Σαγέικα ενώ και ο Παναργειακός κερδίζει 2-0 στην Αμαλιάδα.

50' Βάζει γκολ η Ερμιονίδα στα Σαγεικα και προηγειται 0-1. Αυτή τη στιγμή λοιπόν προηγούνται και οι τρεις πρωτοπόροι με 1-0 εκτός έδρας (Καραισκάκη, Ερμιονίδα και Καλαμάτα)

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45΄Ημίχρονο 0-1 με το γκολ του Καραχάλιου στο 5'. Οι Μεσσήνιοι είχαν μια ακόμη καλή στιγμή με τον Καραχάλιο στο 26' ενώ συνολικά έχουν θετική εικόνα και ελέγχουν το ματς.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Αρης Αιτωλικού - Κόρινθος  1-0
Αστέρας/Πανόπουλο - Παναργειακός  0-1
Εθνικός Σαγέικων - ΑΕ Ερμιονίδας  0-0
Ατρόμητος Λάππα - Αχαϊκή 1-0

42 Σε άλλα ματς Αιτωλικό - Κόρινθος 1-0 και Ατρόμητος - Αχαίκη 1-0

40' Πάμε για το τέλος του πρώτου μέρους, πάντα στο 0-1 η Καλαμάτα.

31' Σε άλλο ματς Αμαλιάδα - Παναργειακός 0-1, παραμέμει το 0-0 στο Σαγέικα - Ερμιονίδα.

30' Σε άλλο ματς Παναρκαδικός - Δόξα Μανωλάδας 0-1

20' Δεν έχει γινει κάποια κλασικη φάση μετά το γκολ, ωστόσο η Καλαμάτα έχει μπει καλά στο ματς και ελέγχει το ρυθμό.

14' Σε άλλο ματς Πανναυπλιακός - ΑΕ Καραίσκάκης 0-1

5' γκοοοοολ 0-1. Ο Καραχάλιος με απευθείας φάουλ κάνει γρήγορα το 0-1.

1' Ξεκίνησε υπο βροχή το παιχνίδι, περίπου 60 φίλαθλοι της Καλαμάτας πήγαν στο γήπεδο με τα αυτοκίνηνητα τους και βρίσκονται στην εξέδρα, αφού είχε απαγορευθεί από την Αστυνομία η οργανωμένη εκδρομή

Οι 11άδες των ομάδων

ΒΑΡΔΑ Θωμάς, Π. Πολίτης, Δ. Παναγιωτόπουλος, Καραχάλιος, Βραχνής, Δ. Τσουκαλάς, Γ. Πολίτης, Ανδριέλος, Μπισμπάρδης, Πασπαλιάρης, Γραμματικόπουλος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Ρηγανάς, Τσόπελας, Λιόλιος, Καντούτσης, Κωνσταντόπουλος, Μαρτίνος, Καραχάλιος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Καλογερόπουλος, Καλαντζής.

Στις 3 μ.μ. ξεκινά στην Βάρδα το ματς της τοπικής ομάδας με την Καλαμάτα για την 16η αγωνιστική της Γ' εθνικής. Θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα όπως και για την εξέλιξη των υπόλοιπων αγώνων του 4ου ομίλου της Γ' εθνικής. Χθες έγινε το ματς Μεσσηνιακός - Μεσολόγγι 0-0 ενώ σήμερα θα διεξαχθούν οι παρακάτω αγώνες.