Σάββατο, 08 Μάρτιος 2014 20:29

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκες για Πάμισο, Σπερχογεία - Ισόπαλο 1-1 έληξε το Ομόνοια - Εράνη - Ολα τα σημερινά αποτελέσματα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκες για Πάμισο, Σπερχογεία - Ισόπαλο 1-1 έληξε το Ομόνοια - Εράνη - Ολα τα σημερινά αποτελέσματα

Ο Πάμισος πέρασε με νίκη από το Διαβολίτσι επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 2-1 και έμεινε μόνος στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Α' τοπικής έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Κυπαρισσία, που αγωνίζεται αύριο στα Αρφαρά. Την ήττα με 2-0 γνώρισε στη Σπερχογεία ο Εθνικός Μελιγαλά και έμεινε στην 3η θέση. Στο άλλο παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής Ομόνοια και Εράνη αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1.

Στη Β' τοπική για την 21η αγωνιστική στο μοναδικό παιχνίδι που έγινε στον 1ο όμιλο, το Ασπρόχωμα κέρδισε εντός έδρας τον Αστέρα Βαλύρας με 4-0. Στο 2ο όμιλο, με νίκες συνέχισαν την πορεία τους ο πρωτοπόρος Ακρίτας Κορώνης, που νίκησε με 2-1 τον Ουμπιακό Ανάληψης και ο δεύτερος της βαθμολογίας Χανδριναϊκός, ο οποίος κέρδισε 3-0 στο Βλαχόπουλο την τοπική ομάδα.

Στη Γ' τοπική ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι κορυφής του 1ου ομίλου ανάμεσα στο Καλό Νερό και τη Θύελλα Μερόπης, ενώ κέρδισαν ο Ατρόμητος Πλατύ και ο ΠΑΟΚ.

Στο προπαιδικό πρωτάθλημα μεγάλες σε σκορ νίκες σημείωσαν οι ομάδες Πατίστα, Δόξα, Πράσινα Πουλιά και Κυπαρισσία.

Αναλυτικά όλα τα σημερινά αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες είναι:  

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σπερχογεία - Εθνικός Μελιγαλά 2-0

Ομόνοια - Εράνη 1-1

Διαβολίτσι - Πάμισος 1-2

Β' ΤΟΠΙΚΗ 

1ος όμιλος

Ασπρόχωμα - Αστέρας Βαλύρας 4-0

2ος όμιλος

Ακρίτας Κορώνης - Ολυμπιακός Ανάληψης 2-1

Βλαχόπουλο - Χανδριναϊκός 0-3

Βέργα - Μιλτιάδης 0-1

Λογγά - Καλλιθέα 4-2

Πατίστα - Αίας 1-0 (στο 70')

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Πανευαϊκός - ΠΑΟΚ 1-6

Πλατύ - Κοπανάκι 3-0

Καλό Νερό - Θύελλα Μερόπης 1-1

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Ασπρόχωμα - Σπερχογεία 1-2

Αναγέννηση - Πατίστα 4-8

Αίας - Ηρακλής Καλ. 4-0

2ος όμιλος

Α.Ο. Φαραί - Αιθαία 1-2

Δόξα - Α.Ε. Αβίας 6-0

Ομόνοια - Δαναός 0-3

3ος όμιλος

Πράσινα Πουλιά - Καλαμάτα 8-1

Θησέας - Ολυμπιακός Καλ. 3-2

Πάμισος - Α.Ε. Μάνης 2-0

4ος όμιλος

Πύλος - Μιλτιάδης 3-0

Μεθώνη - Κορώνη 2-1

5ος όμιλος

Κυπαρισσία - Διαβολίτσι 7-1

Εράνη - Αρφαρά 1-0

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ