Τετάρτη, 25 Σεπτέμβριος 2019 18:50

Πρόκριση για την “Μαύρη Θύελλα”, 4-3 στα πέναλτι την Α.Ε. Καραϊσκάκης!

Την πρόκριση στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος πήρε πριν λίγο η “Μαύρη Θύελλα” που επικράτησε στα πέναλτι της Α.Ε. Καραϊσκάκης με σκορ 4-3!

Η κανονική διάρκεια και η ημίωρη παράταση έληξαν δίχως σκορ (0-0), όμως στη... ρώσικη ρουλέτα οι παίκτες της Καλαμάτας ήταν πιο ψύχραιμοι και με τον Ράκιτς να εκτελεί εύστοχα το τελευταίο πέναλτι, πήραν το εισιτήριο της πρόκρισης!

Ο νοκ άουτ αγώνας διεξήχθη στην Τρίπολη στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”, με τους φιλάθλους της “Μαύρης Θύελλας” (πάνω από 500) να δίνουν δυναμικό “παρών”!

Η ομάδα του Βασίλη Βούζα, απέναντι σε μια ομάδα της Super League 2, ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και είχε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ.

Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης είχε διπλό δοκάρι με τον Οσμάναγκιτς και χαμένο πέναλτι με τον Ιντζίδη, πέντε λεπτά πριν το 120’!

Αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτογραφίες στο αυριανό φύλλο της "Ελευθερίας"