Δευτέρα, 07 Οκτώβριος 2019 19:35

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 2-2: Δίκαιη μοιρασιά στον Κάμπο (φωτό)

Γκολ (2-2) και βαθμούς μοιράστηκαν χθες στον Κάμπο η Α.Ε. Μάνης με τον Ακρίτα Κορώνης και συνεχίζουν αήττητες στην Α’ τοπική.

Η ΑΕΜ προηγήθηκε στο 35’ με κεφαλιά του Κάνιστρα έπειτα από σέντρα του Αλεξανδρόπουλου, αλλά οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Μουτζούρης με σουτ στο 55’ ισοφάρισε σε 1-1 και ο Γεωργιόπουλος με πλασέ στο 70’ έκανε το 1-2.

Στο 83’ όμως ο Γιάννης Χελάς με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Πουλάκου βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Μια ισοπαλία που αποδίδει δικαιοσύνη, αφού οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής. Η Μάνη ήταν καλύτερη στο πρώτο και η Κορώνη στο δεύτερο 45λλεπτο

Το ματς διαιτήτευσε ο Πλακογιάννης με βοηθούς την Ε. Τσαούση και τον Χ. Μπουρίκα.

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ: Κατσαρέας, Βαβαρούτσος, Πολυμενέας, Χατζηπαναγιώτης (70’ Πουλάκος), Ντουράι (20 λ.τρ. Στύλα), Δουρούμης, Μπέρμπερη (55’ Φετάχου), Αλεξανδρόπουλος, Τσουλάκος, Κάνιστρας, Χελάς.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Σταθάς, Μπίζος, Κουτσουμπός, Καπινιάρης (85’ Σαρελάς), Παναγιωτόπουλος, Τσάνι, Κρητικάκης, Μάραντος (70’ Χοτζόλι), Διακουμής, Μουτζούρης, Γεωργιόπουλος (88’ Τέντες).

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: Χρυσοβαλάντη Λευτάκη