Σάββατο, 16 Νοέμβριος 2019 12:39

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Σημαντικά ματς σε Λογγά, Φιλιατρά και Μελιγαλά

Γράφτηκε από τον

 

Με την 5η αγωνιστική συνεχίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β’ τοπικής και στους τρεις ομίλους.

Στον πρώτο όμιλο ο Μεσσηνιακός θα κάνει το ρεπό του και δίνεται η δυνατότητα στον Πατίστα και τον ΑΠΣ Αρι, που παίζουν στην έδρα τους, να βρεθούν μόνοι στην κορυφή.

Ο Πατίστα παίζει με τη Νέδουσα Αλαγονίας και ο ΑΠΣ Αρις με τα Λέικα.

Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Δευτέρα με το ματς Αίαντας – Α.Ο. Φαραί, δύο ομάδων που μέχρι πριν λίγα χρόνια έπαιζαν στην Α’ τοπική.

Στον δεύτερο όμιλο τα πιο σημαντικά ματς θα διεξαχθούν σε Φιλιατρά και Μελιγαλά. Η Νίκη Πλάτης υποδέχεται τον πρωτοπόρο Διαγόρα Κοπανακίου, ενώ η τρίτη της βαθμολογίας Θύελλα Μερόπης παίζει με τον δεύτερο ΠΑΟΚ.

Στον τρίτο όμιλο το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό της Λογγάς με την Καλλιθέα. Οι γηπεδούχοι οδηγούν την κούρσα και έχουν μόνο νίκες στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές και παίζουν με την τέταρτη της βαθμολογίας Καλλιθέα που επίσης έχει υψηλές βλέψεις στο φετινό πρωτάθλημα.

Το Βλαχόπουλο που είναι στη δεύτερη θέση αναμένεται να έχει εύκολο έργο, μιας και παίζει στον Πύργο με τον αδύναμο Μιλτιάδη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

5η αγωνιστική

1ος όμιλος

Σάββατο 16/11

ΑΠΣ Αρις – Λέικα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Σκόρδος, Μπαρδής, Χαρμπούτ

Δόξα Καλαμάτας – Ικαρος

Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Κομπιλίρης, Τσαούση, Χαλκιαδάκη

 

Κυριακή 17/11

Πατίστα – Νέδουσα

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (Σφαγείων), 11.30 π.μ.

Κουρτέσης, Μιχαλόπουλος, Π. Νικολόπουλος

Κεραυνός – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (Σφαγείων), 3 μ.μ.

Σερεμέτης, Χαλκιαδάκη, Μιχαλόπουλος

 

Δευτέρα 18/11

Αίαντας – Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (Σφαγείων), 3.15 μ.μ.

Καυκάς, Η. Μπουρίκας, Χ. Μπουρίκας

Ρεπό: Μεσσηνιακός

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 16/11

Νίκη Πλάτης – Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Νέο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Η. Μπουρίκας, Αντωνόπουλος, Χ. Μπουρίκας

Ατρόμητος Πλατύ – Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Ρέκκας, Γάκης, Π. Νικολόπουλος

 

Κυριακή 17/11

Ερμής Καλαμάτας – ΠΑΣ Ράχης

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Κουτσαναστάσης, Σταυρόπουλος, Γάκης

Παπαφλέσσας Αμφειας – Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Τσουλάκος, Βανικιώτης, Γαϊτάνης

Θύελλα Μερόπης – ΠΑΟΚ

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Η. Μπουρίκας, Μπαρδής, Ηλιοπούλου

Ρεπό: Πανευαϊκός

 

3ος όμιλος

Σάββατο 16/11

Ακαδημία Πάμισος – Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Κουρτέσης, Ταβουλαρέας, Α. Μιχαλόπουλος

Α.Ε. Λογγάς – Καλλιθέα

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Η. Νικολόπουλος, Τσουλάκος, Γ. Μιχαλόπουλος

Μιλτιάδης – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Παναγιωτόπουλος, Σταυρόπουλος

Κυριακή 17/11

Δαναός – Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο ΕΠΣΜ Κορδία, 3 μ.μ.

Κουρτέσης, Ταβουλαρέας, Καμάι

Ρεπό: Θύελλα Παραλίας.

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ