Κυριακή, 08 Μάρτιος 2020 19:23

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Στο 94’ ο Πάμισος 1-1 με Πανθουριακό – Τα αποτελέσματα στις τρεις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον

 

Γκραν γκινιόλ εξέλιξη είχε το ντέρμπι της Α’ τοπικής στη Μεσσήνη με τον Πάμισο να ισοφαρίζει 1-1 τον Πανθουριακό στο 94’ με τον Αράπι!

Ετσι οι νησιώτες παρέμειναν στην κορυφή μετά από 21 αγωνιστικές, όμως είδαν τον Απόλλωνα να τους πλησιάζει στον ένα βαθμό! Η ομάδα του Τάκη Σακελλαρόπουλου πήρε μεγάλο διπλό στον Κάμπο επί της Μάνης με 2-3, παρότι έχανε με 2-1 στο δεύτερο μέρος!

Από την άλλη ο Πανθουριακός ήταν άτυχος μιας και ήταν μπροστά στο σκορ από το ξεκίνημα με γκολ του Λαθύρη, όμως δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί τρεις βαθμούς από την κορυφή.

Στα άλλα ματς μεγάλο διπλό πήρε ο Ολυμπιακός Ανάληψης στη Σπερχογεία επί της ομώνυμης ομάδας και ο Τέλλος Αγρας που έκαμψε με 2-0 την αντίσταση του Τσικλητήρα Πύλου.

Στην Α1 τοπική η πρωτοπόρος Ομόνοια έμεινε στο 0-0 με τον Ηρακλή Καλαμάτας, ενώ με νίκες συνέχισαν Χώρα, Πεταλίδι και Νέος Αρις.

Στη Β’ τοπική και στον 3ο όμιλο η Α.Ε. Λογγάς κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο,

μετά την εντυπωσιακή της νίκη με 5-1 επί του Βλαχόπουλου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του διημέρου στις τρεις τοπικές κατηγορίες:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Εράνη - Ακρίτας Κορώνης 1-3

Σπερχογεία - Ολυμπιακός Ανάληψης 0-1

Κυπαρισσία - Α.Ε. Αβίας 1-0

Ανδρούσα – Μεθώνη 0-4

Πάμισος – Πανθουριακός 1-1

Τέλλος Αγρας - Τσικλητήρας Πύλου 2-0

Εθνικός Μελιγαλά - Καλό Νερό 2-0

Α.Ε. Μάνης - Απόλλωνας Καλαμάτας 2-3

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Νέος Αρις - Ηρακλής Κυπαρισσίας 3-0

Πανιώνιος Καλαμάτας - ΑΕΚ Καλαμάτας 1-1

Α.Ο. Φυτειάς - Ολυμπιακός Καλαμάτας 0-2

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Αστέρας Αρφαρών 4-2

Δώριο - Παπαφλέσσας Χώρας 1-2

Ομόνοια - Ηρακλής Καλαμάτας 0-0

Θύελλα Χαρακοπιού – Χανδριναϊκός 2-2

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Μεσσηνιακός – Α.Ο. Φαραί 5-0

Πατίστα – Λέικα 3-1

Αίαντας – Αναγέννηση Παραλίας 2-6

Δόξα Καλαμάτας – Κεραυνός 2-2

ΑΠΣ Αρις – Ικαρος 4-0

2ος όμιλος

Θύελλα Μερόπης – Παπαφλέσσας Αμφειας 2-0

Ατρόμητος Πλατύ – ΠΑΟΚ 3-2

Πανευαϊκός – ΠΑΣ Ράχη 0-3

Ερμής Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας 1-2

Νίκη Πλάτης – Παναθηναϊκός Καλαμάτας 0-2

3ος όμιλος

Ακαδημία Πάμισος – Καλλιθέα 3-2

Θύελλα Παραλίας – Πράσινα Πουλιά 4-4

Α.Ε. Λογγάς – Βλαχόπουλο 5-1

Μιλτιάδης – Στενωσιά 2-3

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ